[4]
65262

Kralji v Ottawi visoko izgubili, Kopitar brez točke

14. 10. 2018, 08.58

Hokejisti Los Angelesa so v soboto zvečer v Ottawi odigrali peto tekmo sezone v severnoameriški ligi NHL. Po zmagi v Montrealu so bili tokrat zelo neučinkoviti in so visoko s 1:5 izgubili proti domačim senatorjem. Slovenski hokejist Anže Kopitar v dobrih 21 minutah na ledu ni dosegel nove točke.

Kralji izgubili proti plenilcem

Kralji so bili zelo neučinkoviti v napadu, saj so sprožili več strelov kot domačini – razmerje je bilo 37:22 za goste – niso pa izkoristili niti enega od petih priložnosti z igralcem več na ledu.

Hokejisti Ottawe so visoki vodili že po prvi tretjini, ko so za vodstvo s 3:0 so zadeli Chris Tierney, Chris Wideman in z igralcem več Mark Stone. To je bila ednina kanadska prednost igralca več, ki pa so jo znali dobro unovčiti.

V drugi tretjini so edinkrat na tekmi zadeli tudi gostje iz Kalifornije. Ottawa je sicer z golom Colina Whita najprej povišala izid na 4:0, častni zadetek za Los Angeles pa je v 16. minuti druge tretjine dosegel Trevor Lewis. Končni izid 5:1 za domače je sredi zadnje tretjine postavil Wideman.

Los Angeles bo zadnjo tekmo kanadske turneje odigral v noči na torek, ko bo gostoval pri Toronto Maple Leafs.

VIR STA

1

2

Sezona mučenja se nadaljuje: Ajax v izdihljajih tekme do težko prigarane točke (VIDEO)...Več