[4]
47662

Kralji po podaljšku klonili proti podprvakom

5. 11. 2017, 09.15

Hokejisti Los Angeles Kings so v severnoameriški ligi NHL tokrat v domači dvorani Staples Center gostili podprvake tekmovanja za Stanleyjev pokal, Nashville Predators, in izgubili po podaljšku s 3:4.

Uvodni dve tretjini kralji nikakor niso našli svojega ritma in so gostom dopustili, da so si priigrali visoko prednost s 3:0; zadeli so Miikka Salomaki, P.K. Subban in Craig Smith. Nato pa so v odločilni zadnji tretjini na krilih domačih navijačev zrežirali neverjeten preobrat, ki mu je za popolno veselje na koncu zmanjkala pika na i.

“Stvari v hokeju ne gredo vedno tako, kot bi morale in kot si zamisliš,” je po tekmi dejal trener gostiteljev John Stevens. Los Angeles je prvi gol dosegel že po 16 sekundah igre v zadnji tretjini, ko je Kopitar pripravil izjemno podajo Alexu Iafallu, temu pa ni bilo težko zadeti gola, s katerim je dosegel svoj sploh prvi zadetek kariere NHL.

“Končno se mi je z ramen odvalila skala. Težko je, če izgubiš na tak način, ampak to je le opomnik, da bomo še naprej trdo delali in gradili svojo igro,” je dejal Iafallo.

Drugi zadetek so kralji dosegli po buliju, ko je Christian Folin streljal od daleč in presenetil gostujočega vratarja Juuseja Sarosa, ki je skupno zaustavil 36 strelov. Obe ekipi sta igrali s pomožnima vratarjema, tudi za kralje je branil Darcy Kuemper, ki je zbral 27 obramb.

Izenačenje na 3:3 pa so si kralji priigrali po dobrih 12 minutah igre, ko je Alec Martinez z igralcem več po novi podaji Kopitarja, skupno njegovi že deseti to sezono, premagal Sarosa. “Ne mislim, da smo mi nehali igrati, temveč so nas tekmeci stisnili in si priigrali izenačenje. A se vseeno nismo predali, vesel sem, da smo garali do konca in odnesli zmago,” je po tekmi dejal trener Nashvilla, Peter Laviolette.

Zmago je plenilcem prinesel Arvidsson, ki je dosegel svoj peti gol sezone, vse pa je pripravil Calle Jarnkrok, ki je kraljem prestregel podajo in plošček spravil do Arvidssona.

Kralje, ki so na drugem mestu zahodne konference, s točko več je pred njimi St. Louis, ki ima tudi tekmo več, naslednja tekma čaka v torek, ko bodo gostovali pri kalifornijskih sosedih Anaheim Ducks.

Najboljša ekipa lige NHL to sezono ostaja Tampa Bay Lightning, ki je tokrat v derbiju najboljših moštev vzhodne konference šele po kazenskih strelih s 5:4 ugnala Columbus Blue Jackets. Zmago je gostiteljem prinesel Steven Stamkos.

Stamkos je enkrat zadel že v rednem delu tekme, bil pa je tudi edini uspešen pri izvajanju kazenskih strelov, ko je premagal vratarja gostov Sergeja Bobrovskija. Za Tampo so zadeli še Brayden Point, Nikita Kučerov in Yanni Gourde, vratar Andrej Vasilevskij pa je zbral 30 obramb.

“Zmagi se ne gleda v zobe, a vseeno smo danes dobili opozorilo, kako se ne igra v sklepnih trenutkih tekem. Preveč smo popustili. Ko v zadnji tretjini vodiš za dva gola, moraš znati tekmo avtomatično pripeljati do mirnega konca,” je po tekmi dejal junak večera Stamkos.