[4]
51678

Kralji izgubili še šestič zapored

20. 1. 2018, 11.24

Los Angeles Kings v severnoameriški hokejski ligi še ni našel izhoda iz težav. Kralji so vpisali šesti zaporedni poraz za najdaljši negativni niz v sezoni. Na tretji tekmi po vrsti je brez zadetka ostal kapetan moštva Anže Kopitar.

Niz brez zmag se je nadaljeval tudi na gostovanju pri mestnih tekmecih. V derbiju pacifiške skupine je bil z 2:1 boljši Anaheim Ducks. Slovenski hokejski zvezdnik je bil podajalec pri edinem zadetku kraljev. Za kralje je to najdaljši črni niz v sezoni. Kralji so še drugič v sedmih dneh izgubili proti račkom.

Vsi trije goli so padli v zadnji tretjini. Anaheim je povedel v 43. minuti, zadel je Adam Henrique. Alex Iafallo je s pomočjo Kopitarjeve podaje po dobrih dveh minutah tekme poskrbel za izenačenje. Končni izid je postavil Ryan Kessler v 53. minuti.

Hrušičan je na zadnjih treh tekmah ostal brez zadetka, zato pa je na zadnjih dveh pripravil plošček za edini zadetek. Kralje pesti precejšnja neučinkovitost pred golom, saj so pri vsakem od zadnjih treh porazov zabili le po en gol. Anaheim je dobil tudi strelski obračun v Honda Centru, saj so proti vratom Jonathana Quicka sprožili 31 strelov, medtem ko so kralji vpisali 24 strelov.

Kopitar

Kopitar je v tej sezoni odigral že 46 tekem ter je najučinkovitejši igralec kalifornijske zasedbe s 47 točkami, 18 goli in 29 asistencami. Po številu točk je na 16. mestu med vsemi hokejisti lige NHL. Na vrhu razpredelnice je igralec vodilne Tampe Nikita Kučerov z 61 točkami (27 golov, 34 podaj).

Kopitarja in Los Angeles naslednja tekma čaka v noči na ponedeljek, ko bodo v dvorani Staples Center gostili New York Rangers.

Los Angeles ostaja na četrtem mestu tihomorske divizije pri 53 točkah in 24 zmagah v tej sezoni. Enako število točk ima Anaheim, a dve zmagi manj. V skupini vodi novinec v ligi NHL Golden Knights iz Las Vegasa (64 točk), ki je izgubil po podaljšku v gosteh pri Florida Panthers (4:3).

Ponoči po slovenskem času je poraz doživela tudi vodilna ekipa metropolitanske skupine Washington Capitals, ki je z 2:3 na domačem ledu klonila proti Montreal Canadiens. Za Kanadčane je Max Pacioretty zabil dva gola, točko pa si je prislužil tudi kot podajalec pri zadetku Paula Byrona.