[13]
71989

Kraft do zmage v Sapporu, Zajc šesti

26. 1. 2019, 10.00

Avstrijec Stefan Kraft je zmagovalec prve tekme svetovnega pokala v smučarskih skokih v Sapporu na Japonskem. Drugi je bil Poljak Kamil Stoch, tretji pa vodilni po prvi seriji Norvežan Robert Johannson. Tretji po prvi seriji Timi Zajc je na koncu zasedel šesto mesto.

Kraft se je do najvišje stopničke povzpel s četrtega mesta in je zbral 270,1 točke. Drugi Stoch je zaostal skoraj deset točk, zbral je 260,3 točke, tretji Johansson pa je imel na koncu 256,7 točke.

Zajcu (247,9) v drugi seriji ni uspel tako dober skok kot v prvi, tako da bo moral na svoje prve stopničke v svetovnem pokalu še počakati. Vodilni v skupnem seštevku Japonec Ryoyu Kobayaski (250,5) se je uvrstil tik pred Zajca na peto mesto.

V tradicionalno zahtevnih razmerah sta Anže Semenič (225,5) in Anže Lanišek (218,7) ohranila mesti iz prve serije. Prvi je bil 12., drugi pa 16. Domen Prevc (198,7) in Žiga Jeler (197,6) pa sta v finalu pridobila nekaj mest, zasedla sta 24. oziroma 25. mesto.

Druga tekma v Sapporu bo v noči na nedeljo po slovenskem času.

1

2

Sezona mučenja se nadaljuje: Ajax v izdihljajih tekme do težko prigarane točke (VIDEO)...Več