219985

Kožul oodaljen le zmago od napredovanja

Avtor: Lamin Diallo
9. 3. 2024, 10.46

Slovenski namiznoteniški igralec Deni Kožul je zgolj za zmago oddaljen od glavnega turnirja serije WTT v Singapurju. V drugem krogu kvalifikacij je s 3:1 (-8, 2, 10, 9) premagal Liao Cheng-Tinga iz Tajvana. Zadnja ovira za Logatčana pred glavnim turnirjem bo Indijec Sharath Kamal Achanta.

Kožul je dvoboj odprl podobno kot v prvem krogu, saj je podobno kot proti Brazilcu Guilhermeju Teodoru izgubil prvo igro. V drugem nizu je precej dvignil nivo svoje igre in tekmecu iz Tajvana prepustil zgolj dve točki. Tretji in četrti niz je slovenski igralec dobil na razliko, čeprav je v četrtem že vodil z 9:7, vendar je Cheng-Ting nato izenačil.

Toda slovenski državni prvak, ki na svetovni lestvici zaseda 145. mesto, je na koncu 21. mest višje rangiranega tekmeca vendarle premagal. Tajvanec je prvem krogu izločil Hrvata Andreja Gaćino.

Kožula danes ob 14.05 po sreednjevropskem času čaka dvoboj z 41-letnim Indijcem Sharathom Kamalom Achanto. Slednji na svetovni lestvici zaseda 87. mesto in je v prvih dveh krogih premagal Romuna Andrea Istrateja in Japonca Yuta Tanako.

V glavni del turnirja, katerega denarni sklad znaša 1,5 milijona dolarjev, je že uvrščen drugi slovenski predstavnik, Darko Jorgić.

1

Matej Mavrič Rožič za Šport TV: ”V Šeškovih očeh vidim željo po dokazovanju”...Več

2

Bayern našel novo hrvaško zvezdo: Devetnajstletnik za zadetek potreboval le štiri minute (VIDEO)...Več