23787

Kozli iz Dobovca prvič državni prvaki

Avtor: Rok Grilec
25. 4. 2015, 09.39

Dobovec Pivovarna Kozel je novi državni prvak. V finalu 20. jubilejne sezone so kozli še tretjič ugnali Oplast, 5:2 je bilo po penalih v Kobaridu. Vnovič je bil junak Alen Mordej, ki je obranil kar tri šestmetrovke.

Tudi tokrat ni šlo brez presenečenj. Če so na drugo tekmo igralci Oplasta s sabo pripeljali Primoža Zorča in Rajka Uršiča, so tokrat gostje iz Rogaške Slatine odšli že dan pred tekmo v karanteno, dobrih 24 ur so preživeli v Posočju ter na tekmo prišli spočiti.

Slovesno je bilo že pred prvim žvižgom. Predsednik KMN pri NZS Vlado Močnik je Kristjanu Čujcu podelil priznanje za najboljšega igralca v letu 2014, Čujec je dobil aplavz celotne dvorane v Kobaridu, domov pa je odnesel še drugo Zlato žogo.Tretja tekma se je začelo precej nervozno. V 4. minuti je bil izključen Primož Zorč po prekršku nad Matjažem Vojskom, prednost igralca več so gostje s pridom izkoristili in v 5. minuti povedli, zadel je Rok Mordej. V nadaljevanju smo spremljali nekaj previdnejšo igro gostov in podjetne domačine, kozle iz Rogaške Slatine je reševal vratar Alen Mordej. V 8. minuti je ustavil poizkus Danija Vulikiča, v 9. Jake Sovdata, v 10. pa še poizkus Jureta Lenarčiča. V 14. minut je bil Alen Mordej zmagovalec obračuna z Janijem Ručno.Gostje so se koncentrirali na dolge podaje, ki so bile občasno plen Marota in Krofliča, v enem od protinapadov pa sta prav Aleš Marot in Rok Mordej izkoristila razredčeno domačo obrambo, Mordej pa je zabil v 19. minuti za 0:2.

V nadaljevanju so do prve prave priložnosti prišli gostje, meril je Marot, Bratič pa mojstrsko obranil. Trener Oplasta Saša Leban je med 25. in 27. minuto skušal z dodatnim igralcem (vratarjem) v polju, na tem mestu je zaigral Lenarčič. Za tem se je vrnil na vrata Bratič.

V 29. minuti so imeli kozli v svojih rokah zmago. Mile Simeunovič je na drugi vratnici zaposlil Vojska, ki je bil za drobec sekunde prepočasen. V 32. minuti so domači navijači skočili na noge, Vulikič je s strelom z desne znižal na 1:2 Mordej je bil za tem vnovič na preizkušnji, branil je strela Tineta Kravanje in Janija Ručne. Domači nalet je z minuto odmora v 34. minuti prekinil trener kozlov Aleš Poredski.

V 36.  minuti se je Aleš Marot vnovič znašel iz oči v oči z golmanom Bratičem, a je zadel vratnico. V naslednji minuti pa se je potrdilo nepisano pravilo. Kdor ga ne da, ga dobi. Rajko Uršič je z desne strani matiral Mordeja za 2:2.

V seriji penalov so bili srečnejši in spretnejši – Alen Mordej je obranil strele Janija Ručne, Simona Skubina in Danija Vulikiča. Zmago kozlov so potrdili Rok Mordej, Aleš Marot in Uroš Kroflič.

1. SFL, finale, 3. tekma

KMN Oplast Kobarid – Dobovec Pivovarna Kozel 2:5 (0:2, 2:2) (0:3 v zmagah)0:1 Mordej (5.), 0:2 Mordej (19.), 1:2 Vulikič (32.), 2:2 Uršič (37.)