16249

Kostelić se je uvrstil na nedeljski slalom

Avtor: Rok Grilec
18. 2. 2017, 18.19

Čeprav se je od tekmovalnega alpskega smučanja na najvišji ravni poslovil praktično že po tekmah v Wengnu, si je 37-letni Hrvat Ivica Kostelić priboril še nastop na nedeljskem slalomu na svetovnem prvenstvu v St. Moritzu. V kvalifikacijah v Zuozu, ki jih je dobil Slovenec Jakob Špik, je zasedel 15. mesto.

Špik je za dve stotniki ugnal Bolgara Kamena Zlatkova, Kostelić, nekdanji svetovni prvak v slalomu (prav v St. Moritzu pred 14 leti je osvojil naslov prvaka), pa je za Slovencem zaostal 2,35 sekunde. To bo tudi verjetno zadnja tekma uspešne Kostelićeve kariere, v kateri je med drugim osvojil štiri olimpijske srebrne kolajne, osvojil pa je tudi veliki kristalni globus (2011) in dva mala v slalomu.

Nedeljski slalom se bo s prvo vožnjo začel ob 9.45.