[4]
96457

Kosmatinci na gostovanju v Chicagu do pete zaporedne zmage

6. 2. 2020, 08.40

Hokejisti Boston Bruins so v severnoameriški hokejski ligi NHL tokrat gostovali pri Chicago BlackHawks in po podaljšku zmagali z 2:1. Z zmago so kosmatinci prevzeli prvo mesto v vzhodni konferenci pred Washington Capitals, to pa pomeni tudi, da so najboljša ekipa lige ta čas. Junak večera je bil Charlie McAvoy, ki je zadel po 1:19 minute podaljška.

Boston Bruins so po odločilnem golu branilca McAvoya, 15. v karieri, prišli do pete zaporedne zmage.

“To je bilo res nekaj posebnega,” je po zmagi nasmejano dejal prvi mož tekme, ki so ga soigralci po zadetku položili na tla z objemi veselja: “Po kakšnih 30 sekundah na tleh sem skomignil z rameni in si rekel le: ‘Očitno bomo danes ostali kar v Chicagu’.”

Na edini preostali tekmi večera so rangerji v domačem Madison Square Gardnu s 5:3 premagali Toronto Maple Leafs. Chris Kreider in Mika Zibanejad sta zadela v razmaku šestih sekund proti koncu uvodne tretjine in poskrbela za lepo prednost domače ekipe, ki jo je ta zadržala do konca.

Kreider in Zibanejad sta vsak k zmagi prispevala zadetek in podajo, Pavel Buchnevich je dosegel gol in dve podaji, po enkrat sta zadela še Filip Chytil in Greg McKegg. Novinec, vratar Igor Šesterkin je v petem nastopu to sezono zbral 27 obramb.

1

Razdrh: “Zadnji strel Olimpije ali slavje Celja, to bo spektakel!” (VIDEO)...Več

2

Studio Šport TV: “Pokal premešal karte, Rogaška ima realne možnosti za naslov” (VIDEO)...Več

3

Sodniška odločitev, ki je razdelila Nemčijo: “Očitno trenerji vsako leto poznamo manj pravil” (VIDEO)...Več