[3]
223685

Košarkarji Triglava z zmago presenetili Ilirijo in napravili velik korak k obstanku v ligi

Avtor: Aljaž Pirnat
20. 4. 2024, 15.45

Košarkarji ECE Triglava so v 26. krogu lige Nova KBM premagali Ilirijo s 93:72 (27:16, 56:43, 76:49).

Košarkarji ECE Triglava so naredili velikanski korak k obstanku v ligi Nova KBM. Proti Iliriji so prekinili niz štirih porazov in z zbrano ter motivirano predstavo zasluženo vpisali deveto zmago v sezoni. Pred zadnjim krogom – gostovanjem v Podčetrtku 29. aprila – imajo zmago prednosti pred zadnjimi Hopsi, ki bodo v ponedeljek gostili Krko, in boljše medsebojno razmerje.

Kranjčani so proti Iliriji, ki ima kljub nizu petih porazov že zagotovljeno tretje mesto po rednem delu, odigrali tekmo sezone. Podatek, da so v prvem polčasu zbrali kar 19 podaj, priča o kolektivni in kombinatorni igri, proti kateri Ljubljančani niso imeli pravega protiorožja.

Varovanci trenerja Danijela Radosavljevića so v prvem polčasu vodili že s 14 točkami prednosti, vprašanje zmagovalca pa so dokončno rešili v tretjem delu igre, ki so ga dobili z 20:6 in po katerem je bila razlika že 27 točk.

ECE Triglav je imel 31 podaj, zadel je 13 trojk, tekmeca je nadigral tudi v skoku (39:32), najvišja razlika na tekmi pa je bila 31 točk. Prvi strelec domačih je bil Uroš Šikanić z 22 točkami (met 10:14, 7 skokov, 4 podaje), 16 jih je dodal Lovro Urbiha (trojke 4:7, 8 skokov, 5 podaj), 12 pa Črt Čabrilo (trojke 3:5, 10 podaj).

Pri Iliriji, ki bo redni del sklenila 26. aprila doma proti LTH Castings, je imel Luka Kureš 16 točk, Sergej Macura pa 14 točk in 7 skokov

1

2

3

1

Šeško se ne misli ustaviti, mojstrski zadetek tudi proti polfinalistom lige prvakov! (VIDEO)...Več