[3]
171986

Košarkarji Šenčurja sezono začeli z domačo zmago

3. 10. 2022, 22.02

Košarkarji Ggd Šenčurja so v tekmi 1. kroga lige Nova KBM premagali Terme Olimia z 89:82.

Košarkarji iz Šenčurja so dobili prvo tekmo v novi sezoni. Na koncu je bila razlika sedem točk, a so gostitelji sredi tekme že vodili za 20, gostje pa so se ob koncu približali, do preobrata pa niso mogli.

V uvodnih četrtinah so imeli rahlo premoč domači, ob polčasu pa vodili za sedem. Odločilnih za potek tekme je bilo nato prvih pet minut tretje četrtine. Gostom se je povsem ustavilo in niso več zadeli, domači pa so najprej pobegnili na 49:32 in potem na 58:37, kar je bila pri +21 najvišja razlika na tekmi.

A povsem gladko za Šenčur le ni šlo, saj so igralci Term Olimia odgovorili v zadnji četrtini. Zaostanek so vztrajno manjšali in pet minut pred koncem prišli le še do -3 (71:68). Takrat pa so domači spet zadeli nekaj košev, pobegnili na varno razdaljo in tekmo zanesljivo pripeljali do konca.

Pri domačih sta bila najboljša Dino Murić s 16 in Gaber Ožegovič s 14 točkami, Lucas Walford je dodal 12 skokov. Pri ekipi iz Podčetrtka pa je Lamonte Turner končal pri 19 točkah, Simo Atanacković pa s 17 in desetimi skoki.

V naslednjem krogu bo zasedba iz Podčetrtka prosta, Ggd Šenčur pa bo igral z LTH Castingsom.

Liga Nova KBM: Hopsi Polzela – Zlatorog Laško v soboto ob 12.55 na Š1!