[3]
222663

Košarkarji LTH Castingsa po podaljšku premagali Rogaško

8. 4. 2024, 20.39

Košarkarji LTH Castingsa so na zadnjem srečanju 24. kroga lige Nova KBM v domači dvorani po podaljšku ugnali Rogaško z 80:76 (20:23, 28:31, 42:42; 64:64).

Škofjeloški košarkarji vsaj v uvodu niso potrdili položaja na lestvici, saj je ekipa Rogaške, ki se bori za obstanek v družbi najboljših hitro povedla z dvomestno razliko (3:14). Gorenjci pa so počasi zniževali in sredi druge četrtine izenačili na 26, takoj nato pa prvič tudi povedli. Napake pa so se vrstile na obeh straneh, druga četrtina se je končala z nizkim izidom 8:8, in tudi ob polčasu je bila razlika tri koše.

Tesno je ostal vse do končnice. Nobena od ekip si ni priigrala večje prednosti, še največje je bilo vodstvo Gorenjcev po delnem izidu 7:0, ko je bilo na semaforju 51:47, a le za kratko, saj se Rogaška ni predala. Še v zadnji minuti je na semaforju pisalo 59:59.

Tudi 35 sekund pred koncem je bil izid poravnan na 61:61, ko je prosta meta zadel Curtis White Jr., za veliko prednost gostov pa je z zadetim metom za tri točke poskrbel Sandi Čebular. Domačim je za zadnji napad ostalo 14 sekund. In gostom ni uspelo prekiniti akcije, s katero bi gostitelji izvajali dva prosta meta, kar je s trojko za izenačenje in podaljšek kaznoval White Jr.

V podaljšku so gostje ušli na na videz varnih +5 (67:72), White pa je z osmimi točkami v sami končnici poskrbel za preobrat. Skupaj je White dosegel kar 25 točk in 9 skokov. Pri gostih je bil z 19 točkami in 11 skoki najboljši posameznik Session, 19 košev je dosegel tudi Patrik Tabak.

V naslednjem krogu bo LTH že v petek doma gostil ekipo iz Domžal, nato pa ga v aprilu čakata še gostovanji v Šentjurju in v Ljubljani pri Iliriji. Rogaška bo v boju za obstanek prihodnji ponedeljek gostila ekipo iz Podčetrtka, nato gostovala v Domžalah ter doma gostila Hopse iz Polzele.