17125

Kopitarjevim kraljem točki proti Edmontonu

Avtor: Rok Grilec
5. 4. 2017, 08.44

Hokejisti Los Angeles Kings so davi v severnoameriški hokejski ligi NHL premagali Edmonton Oilers s 6:4 in osvojili novi točki, s katerimi pa so po slovesu od končnice le utrdili deveto mesto na zahodu. Kapetan ekipe Anže Kopitar se tokrat ni vpisal med strelce.

Gledalci so v Los Angelesu videli tekmo polno preobratov. Gostje iz Kanade so v uvodu namreč ušli na 2:0, gostitelji so s tremi zaporednimi goli povedli, dopustili izenačenje, v zadnjem delu pa vodili s 5:3. Zanimivo je postalo vnovič v končnici, ko je Darnell Nurse v 54. minuti znižal na 5:4, Drew Doughty pa je z golom za končnih 6:4 81 sekund pred koncem vendarle odločil zmagovalca. Po prostem večeru bodo kralji v svoji dvorani gostili še eno kanadsko moštvo – Calgary.

Na vzhodu si je Boston z zmago nad Tampa Bay Lightning s 4:0, dva gola je dosegel David Pastrnak, priigral play off. Ekipi sta tekmo začeli kot osmo in devetouvrščena ekipa konference in Tampa je imela Lepo priložnost, da se Bostonu tri tekme pred koncem približa na dve točki zaostanka. Razlika je zdaj narasla na šest točk, zato Tampa, pa tudi New York Islanders, teoretično lovijo končnico v dvoboju s Torontom, ki je doma izgubil z Washingtonom z 1:4 in ima pet točk prednosti pred omenjenima ekipama.