[4]
122587

Kopitarjevi kralji so se maščevali vitezom

1. 4. 2021, 08.15

Hokejisti Los Angeles Kings, ki jih kot kapetan vodi tudi slovenski zvezdnik Anže Kopitar, so se v severnoameriški ligi NHL Vegas Golden Knights uspešno maščevali za ponedeljkov poraz z 1:4. Tokrat so medsebojno tekmo v ameriški kockarski Meki dobili s 4:2, s kar 39 obrambami se je najbolj izkazal vratar Calvin Petersen.

Petersen je slavil še tretjič v svojih zadnjih štirih nastopih to sezono. Andreas Athanasiou je k zmagi prispeval gol in podajo, kralji pa so končali črn niz treh zaporednih porazov.

Pri zlatih vitezih, ki so tako končali niz šestih zaporednih domačih zmag, je imel Shea Theodore gol in podajo, vratar Marc-Andre Fleury pa je zbral 26 obramb.

Kopitar je odigral 23:34 minute tekme, v tem času pa je v statistiko dodal eno podajo.

Naslednja tekma kralje čaka v domači dvorani Staples Center, ko bodo v petek gostili San Jose Sharks.