158683

Kopitarjevi Kralji proti Edmontonu povedli v zmagah

Avtor: Rene Vidmar
11. 5. 2022, 08.54

Hokejisti Los Angeles Kings so dosegli še tretjo zmago v prvem krogu končnice zahodne konference severnoameriške lige NHL. Kralji so v gosteh na peti tekmi po podaljšku z golom Adrana Kempeja premagali Edmonton Oilers s 5:4 ter povedli s 3:2 v zmagah. V naslednji krog končnice bo napredovala ekipa, ki bo prva dosegla štiri zmage.

Kralji so povedli z golom Troya Stecherja v četrti minuti obračuna v Edmontonu. Naftarji so izenačili v tretji minuti druge tretjine prek Zacka Kassiana.

A je Los Angeles že kmalu znova prevzel pobudo. Adrian Kempe je zadel za vodstvo Kalifornijcev 2:1, pri njegovem golu je s podajo pomagal tudi slovenski as Anže Kopitar. Andreas Athanasiou pa je nato zadel za vodstvo s 3:1.

A so se naftarji v zadnji tretjini vrnili. Connor McDavid je ob moštveni premoči znižal na 2:3, Phillip Danault je ob power playu za kralje zadel za vodstvo gostov 4:2. Leon Draisaitl pa je nato za domače dosegel še dva gola za izenačenje (4:4) in podaljšek.

Kar pa je bila voda na mlin gostujoče zasedbe. Odločilni gol je dosegel Kempe ter postavil končni izid 5:4 za tretjo zmago Kings v končnici.

Šesta tekma bo v Los Angelesu, morebitna sedma pa v Edmontonu.

1

Razdrh: “Zadnji strel Olimpije ali slavje Celja, to bo spektakel!” (VIDEO)...Več

2

Studio Šport TV: “Pokal premešal karte, Rogaška ima realne možnosti za naslov” (VIDEO)...Več

3

Sodniška odločitev, ki je razdelila Nemčijo: “Očitno trenerji vsako leto poznamo manj pravil” (VIDEO)...Več