[4]
75691

Kopitarjev gol za zmago proti Anaheimu

24. 3. 2019, 08.46

Slovenski hokejski as Anže Kopitar je prispeval odločilni gol za domačo zmago Los Angeles Kings proti mestnim tekmecem Anaheim Ducks po kazenskih strelih s 4:3. Kapetan kraljev je bil edini uspešni izvajalec kazenskih strelov.

Redni del sezone severnoameriške hokejske lige se bo končal šestega aprila. Moštvo Los Angeles Kings je že zapravilo možnosti za preboj med moštva, ki se bodo v finalnem delu merila za Stanleyjev pokal, ki ga prejmejo prvaki.

Gostujoče moštvo v derbiju pacifiške skupine je prvo prišlo do vodstva, ko je že v četrti minuti zadel Cam Fowler. Dobro minuto kasneje so kralji prišli do izenačenja, pod gol se je podpisal Kyle Clifford.

Kralji so povedli v drugi tretjini, ko je v 34. minuti zadel Jeff Carter, Richard Rakell pa je izenačil dve minuti pred koncem tretjine. Tudi v zadnji tretjini sta bili moštvi poravnani. Carter Rowney je za račke povišal na 3:2, a so kralji prek Carla Grundstroma prišli do podaljška in kazenskih strelov.