34413

Kopitar zaključil sezono NHL

Avtor: Rok Grilec
23. 4. 2016, 07.48

Hokejisti Los Angeles Kings so v peti tekmi prvega kroga končnice severnoameriške lige NHL proti San Jose Sharks izgubili s 3:6 in se poslovili od sanj o vnovičnem pohodu proti vrhu najmočnejše hokejske lige na svetu. San Jose je bil boljši s 4:1 v zmagah.

Slovenski zvezdnik Anže Kopitar je v statistiko vpisal gol v osmi minuti druge tretjine.

Morski psi so že v prvi tretjini pokazali zobe, saj so zadeli dvakrat, natančna sta bila Joonas Donskoi in Chris Tierney, že na začetku druge tretjine je Matt Nieto povišal na 3:0. Kralji so se le prebudili, prvi je zadel Kopitar, drugi Jeff Carter, tretji pa Kris Versteeg. Toda to ni bilo dovolj, Joonas Donskoi je zadel za 4:3 v 44. minuti, Joe Pavelski v 53. minuti, piko na i pa je 22 sekund pred koncem postavil Melker Karlsson.

Kopitar je sezono končal s 27 goli in 51 podajami oziroma 78 točkami na 86 tekmah.

Omenjeni ekipi sta v končnici stari znanki, saj je Los Angeles San Jose izločil v letih 2013 in 2014, tokrat pa so ostali praznih rok. “Prepričan sem, da imajo nekateri fantje občutek, da smo izgnali hudiča. Za ekipo je bila to prigarana zmaga. Zmagati tri tekme v tej stavbi, to je dobro za karakter ekipe,” je razmišljal trener San Joseja Peter DeBoer.

“Seveda je razočaranje, saj smo se trudili skozi celo sezono, da smo si zagotovili mesto v končnici. Lahko iščemo izgovore. Toda nismo igrali, kot bi morali,” je razložil Los Angelesov Milan Lucic, Kopitar pa je bil še krajši: “Nismo si zaslužili zmagati serije.”

Prvi zaključni plošček za napredovanje v drugi krog končnice so imeli hokejisti Washingtona in Dallasa, a so bili pri tem neuspešni. Washington je z 0:2 izgubil proti Philadelphii, Dallas pa proti Minnesoti s 4:5. Washington in Dallas zdaj vodita s 3:2 v zmagah. Takšen izid je tudi v korist New York Islanders, ki je bil po dveh podaljških z 2:1 boljši od Floride.