[4]
187238

Kopitar zadel in pomagal do nove zmage

17. 3. 2023, 07.50

Hokejisti Los Angeles Kings so v severnoameriški ligi NHL doma s 4:1 premagali Columbus Blue Jackets. Kapetan kraljev Anže Kopitar je v 17 minutah in 45 minutah na ledu zadel gol. Povišal je vodstvo na 2:0 v osmi minuti druge tretjine, v kateri so domači za 40. zmago v sezoni dosegli vse štiri gole.

Kanadčan Drew Doughty je gostitelje povedel v vodstvo v peti minuti drugega dela. Na 3:0 je sredi trinajste minute povišal Šved Viktor Arvidsson, rojak slednjega Carl Grundstrom pa na 4:0 po samostojni akciji le dobro minuto pozneje. Rus Kirill Marčenko je edini premagal domačega čuvaja mreže Pheonixa Copleya (30 obramb) v zadnji tretjini.

Kralji so slavili še sedmič na zadnjih osmih tekmah, na vseh pa so dosegli vsaj točko. S tem sedaj le točko zaostajajo za vodilno ekipo pacifiške skupine ekipo Vegas Golden Knights, ki je z 2:7 izgubila proti Calgary Flames.