[4]
119410

Kopitar v Arizoni do tretje zaporedne zmage

19. 2. 2021, 07.49

Hokejisti Los Angeles Kings so v ligi NHL gostovali pri Arizona Coyotes in prišli do tretje zaporedne zmage. Potem ko so zapravili prednost dveh golov in so odločali kazenski streli, so kralji le poskrbeli, da so iz Glendala odnesli zmago s 3:2. Odločilni gol je dosegel Gabriel Vilardi. S podajo in kazenskim strelom se je izkazal tudi Anže Kopitar.

Dustin Brown, po podaji Kopitarja, in Jeff Carter sta dosegla zadetka v prvi tretjini za kralje, ki so na zadnjih štirih tekmah iztržili tri zmage. Vratar Jonathan Quick je zbral 20 obramb.

V drugi tretjini so kojoti izenačili pred Conorja Garlanda in Phila Kessela, tretja tretjina in podaljšek pa sta minila brez zadetkov.

Odločali so kazenski streli, v katerih je uspešno zadel tudi Kopitar, odločilnega pa je za kralje dosegel Vilardi v četrtem krogu.

Moštvi se bosta v puščavi še enkrat med seboj pomerili v soboto.