[4]
186507

Kopitar s tremi asistencami Los Angeles popeljal do zmage nad aktualnimi prvaki

10. 3. 2023, 09.29

Hokejisti Los Angeles Kings, ki jih kot kapetan vodi slovenski zvezdnik Anže Kopitar, še naprej nizajo dobre predstave. Tokrat so gostovali v dvorani Ball Arena v Denverju, kjer so domače Colorado Avalanche ugnali kar s 5:2. Adrian Kempe in Phillip Danault sta vsak zadela po dvakrat, Kopitar pa je k zmagi prispeval tri podaje za nove tri točke.

“To je bila dobra zmaga, rekel bi, da je zmaga značaja. Odigrali smo dobrih 60 minut, nekaj minut preveč v kazenskem prostoru, a mislim, da smo bili boljša ekipa,” je za LA Kings Insider dejal Kempe, ki je po tekmi pohvalil tudi soigralca Kopitarja.

“Na isti visoki ravni v ligi NHL igra že 17 let. Trenutno gre plošček za nas malo raje v mrežo kot ponavadi, vendar se Kopi vsak dan izkaže in vsakič znova pokaže svoje mojstrstvo,” je med drugim dejal Kempe o 35-letnemu kapetanu kraljev Kopitarju.

“Všeč mi je, da smo dobro igrali kot ekipa in zmagali. Mislim, da proti res dobri ekipi nismo veliko popustili. Danes je vsak igralec dal vse od sebe in to je tisto, kar potrebujemo, da zmagujemo naprej. Imeli smo odgovor na vsak zadetek, ki ga je tekmec dosegel, in to je bilo lepo videti,” pa je po tekmi dejal Kopitar.

“Trenutno imamo v ekipi res dobro kemijo in uživamo na valu, ki smo ga ‘zajahali’. Ko pride takšen val, ti ni treba preveč razmišljati, ampak samo igraš in uživaš. Skušali bomo jezditi na tem valu tako dolgo, kot bomo lahko,” je bil po tekmi slikovit Kopitar.

En gol je dodal še Gabriel Vilardi, vratar Joonas Korpisalo pa je zaustavil 28 strelov.

Pri domači ekipi sta se med strelce vpisala Evan Rodrigues in Nathan MacKinnon, ki je zadel še na 15. zaporedni domači tekmi.

Nobena ekipa v ligi NHL ni ta čas bolj vroča vse od premora za tekmo zvezd All-Star, kot je ekipa kraljev, ki je z zmago ostala na vrhu zahodne konference skupaj z Vegas Golden Knights, ta se je po podaljšku tokrat veselil zmage v Tampi. Obe imata na vrhu po 84 točk. Naslednja tekma kralje čaka v nedeljo, ko bodo doma gostili Nashville.

Hokejisti Edmontona pa so prekinili serijo desetih zaporednih zmag Bostona, vodilne ekipe lige. V Bostonu so zmagali s 3:2, potem ko jim je uspel preobrat.

Domači so namreč z goloma Brada Marchanda in Davida Pastrnaka po prvi tretjini vodili z 2:0, nato pa gostom dovolili povratek, v drugi tretjini je zaostanek znižal Evan Bouchard, v zadnji pa sta zadela še Ryan McLeod ter Darnell Nurse. Najučinkovitejša igralca lige Connor McDavid (124) in Leon Draisaitl (97) tokrat nista imela velikega vpliva na zmago, točko je za podajo v statistiko vpisal le Nemec.

Drugouvrščena Carolina je z 1:0 ugnala Philadelphio in zaostanek za Bostonom znižala na devet točk, po kazenskih strelih se je v Washingtonu zmage veselil tretjeuvrščeni New Jersey, njegov napadalec Dawson Mercer je že na 11. zaporedni tekmi dosegel vsaj eno točko.

Na svoji tretji tekmi za New York Rangers se je prvič za novo ekipo med strelce vpisal Patrick Kane. K zmagi po kazenskih strelih v Montrealu je prispeval gol in podajo. Uspešna je bila tudi druga ekipa iz New Yorka, Islanders, po podaljšku je zmagala v Pittsburghu, čeprav je že zaostajala za dva gola. V tretji minuti podaljška je tekmo odločil Brock Nelson.

Tako kot Los Angeles je v seriji petih zaporednih zmag tudi Ottawa, tokrat je bila po podaljšku s 5:4 boljša od Seattla, največ golov pa je padlo v Buffalu, kjer je morala domača ekipa priznati premoč Dallasu z izidom 4:10. Nihče ni dosegel več kot enega gola, kako slabo predstavo so pokazali domači, pa dokazuje podatek, da je kljub desetim prejetim golom vratar Eric Comrie zbral kar 39 obramb.

1

Stojanović in Mavrič Rožič: Mariborski preobrat na krilih rezervistov! (VIDEO)...Več

2

Kapun pred Večnim derbijem: Tekma sezone za Olimpijo in Maribor, možnosti so 50:50 (VIDEO)...Več