[4]
46440

Kopitar prispeval gol in podajo, Kralji klonili po podaljšku (video)

12. 10. 2017, 09.48

Gosti iz Calgaryja so v Staples Centru vodili že z 2:0, potem ko sta v prvi tretjini zadela Matthew Tkachuk in Michael Frolik, a so kralji v nadaljevanju zaigrali veliko bolj udarno in v drugi tretjini po golu Kopitarja znižali na 1:2. V zadnji tretjini je z dvema zadetkoma – pri drugem golu mu je podal Kopitar – zablestel Dustin Brown, a so gosti prek Tkachuka izenačili na 3:3. V sodnikovem podaljšku je že po dobri minuti igre za goste zadel Sean Monahan in kralje prvič v tej sezoni zavil v črno, Calgary – zanj je prvič v tej sezoni zaigral drugi najboljši strelec v zgodovini NHL Jaromir Jagr – pa je dosegel tretjo zmago v nizu.

Kar 45-letni Čeh, ki že od leta 1990 navdušuje ljubitelje hokejske lige NHL, je bil tudi glavna tarča medijev po končanem dvoboju v mestu angelov, na svoji krstni tekmi za novo ekipo – pred tem je igral za Pittsburgh, Washington, New York Rangers, Philadelphio, Dallas, Boston, New Jersey in Floridpo – pa je ledeni ploskvi preživel 13:28 minute.

“Na današnji tekmi se nisem najbolje počutil, a to sem tudi pričakoval, saj nisem igral pet ali šest mesecev, tu pa so še moja leta. Upam, da bo že na naslednji tekmi bolje, da bodo moje noge iz dneva v dan vse bolj močne in trdne,” je dejal Jagr, ki prepričan, da lahko v tej sezoni s Calgaryjem doseže velike reči.

“Pokopal nas je slab uvod v tekmo, tega se enostavno ne moremo znebiti,” je bil po tekmi dokaj redkobeseden najboljši slovenski hokejist vseh časov, ki bo skupaj s svojimi soigralci naslednjo tekmo igral v noči na nedeljo, ko bodo gostili tekmece iz Buffala.

Na sporedu so bile še štiri tekme, najbolj zanimiva pa je bila v ameriški prestolnici med hokejisti iz Washingtona in Pittsburgha. Končne zmage so se veselili letošnji zmagovalci Stanleyjevega pokala, ki so vse tri gole dosegli z igralcem več na ledu. Za končno zmago s 3:2 so gole prispevali Kris Letang, Patric Hornqvist in Conor Sheary, za gostitelje sta zadela Christian Djoos in Aleks Ovečkin.

New Jersey je slavil v Torontu s 6:3, za zmagovito zasedbe pa sta po dvakrat zadela Miles Wood in Pavel Zacha. Colorado je na domačem ledu ukanil Boston s 6:3, za zmago je dva gola prispeval Sven Andrighetto. Anaheim je bil doma boljši od New York Islanders s 3:2.