single
[4]
191761

Kopitar obelodanil novega kapetana

Avtor: Kenny Jan
6. 5. 2023, 10.18

Potem ko je selektor slovenske hokejske reprezentance Matjaž Kopitar po prijateljski tekmi proti Madžarski (4:2) določil ekipo za nastop na svetovnem prvenstvu v Rigi, je imenoval še kapetana 'risov'. To pomembno nalogo bo opravljal 34-letni Jan Urbas, ki je doslej nastopil že na osmih SP.

“Ob določitvi končnega seznama potnikov na SP je selektor Kopitar našim risom v garderobi tudi uradno oznanil, da bo kapetanski C na misiji Riga nosil Jan Urbas,” so ‘tvitnili’ pri Hokejski zvezi Slovenije. Urbas ima v karieri 125 nastopov za slovensko reprezentanco, za katero je dosegel 52 golov in prispeval 56 podaj.

Slovenske hokejiste v torek v Koebenhavnu čaka še zadnja pripravljalna tekma pred SP. Prvenstvo pa se bo za Slovenijo začelo 13. maja. V skupini B se bodo najprej pomerili s Švico, nato sledijo še dvoboji s Kanado, Norveško, Češko, Latvijo, Slovaško in Kazahstanom.

SP elitne divizije od 12. maja tudi na Šport TV

Vir: STA
Foto: sportida.com

Zadnje video vsebine

1

Riera udaril po sodniku: “Bil je trinajsti igralec Kopra, NZS prosim, naj v prihodnosti ne sodi na naših tekmah” (VIDEO)...Več

2

Naslednik Jana Oblaka? Vidovšek Celju spet “ukradel” zmago (VIDEO)...Več

3

Riera zbodel svoj nekdanji klub: “Olimpija je točko proti nam slavila kot naslov prvaka!” (VIDEO)...Več

Najbolj brano ta mesec

1

Sešlar: “Igrali smo proti štirinajstim, igrišče je bilo suho, to danes ni bil nogomet” (VIDEO)...Več

2

Gajser pokazal, da je šampion tudi ob progi (VIDEO)...Več

3

“Pancar bi lahko pri KTM-u nadomestil Herlingsa!” (VIDEO)...Več

4

Pirati varno do zaklada...Več