50006

Kopitar na sedmem mestu najučinkovitejših igralcev lige NHL

Avtor: Nejc Mravlja
17. 12. 2017, 09.44

Slovenski hokejski as Anže Kopitar se je po dveh ničlah znova uvrstil med strelce v severnoameriški hokejski ligi NHL. Hrušičan je ponoči v Barclays Centru v Brooklynu zadel 13 sekund pred koncem rednega dela za izenačenje 3:3 ter tako izsilil podaljšek, v katerem pa so do zmage prišli domačini New York Islanders (4:3).

Kopitar

Odločilni gol je po minuti in 54 sekundah podaljška prispeval Jordan Eberle, ki je poleti otočane okrepil iz Edmontona.

Tekma proti otočanom je bila znova precej izenačena. Kralji so dobro začeli. Po nekaj več kot 17 minutah tekme so vodili z 2:0. V polno sta zadela Oscar Fantenberg in Tyler Toffolli. Petdeset sekund pred koncem uvodne tretjine je Josh Bailey znižal na 1:2.

Kralji so v drugi tretjini ubranili minimalno vodstvo 2:1. V peti minuti zadnje tretjine je domači kolektiv s pomočjo zadetka Johna Tavaresa ob igralcu več prišel do izenačenja. Anders Lee je v 57. minuti pred skoraj polno dvorano razveselil s tretjim zadetkom. Za slavje pa je bilo po Kopitarjevem zadetku še nekoliko prezgodaj.

Kopitar je vpisal 17. zadetek v tej sezoni, s čimer je najuspešnejši kralj med strelci v ligi. To je bila njegova 39. točka na 34 tekmah v tej sezoni. Tridesetletnik je v celotni minuli sezoni zadel le 12 golov, kar je bilo najmanj v karieri.

Slovenski hokejski zvezdnik je po številu točk, 17 zadetkom je dodal 22 podaj, ki jih je v tej sezoni dosegel v ligi NHL, uvrščen na sedmo mesto najučinkovitejših igralcev lige NHL. Vodi Nikita Kučerov s 46 točkami (23 golov, 23 podaj). Po številu golov je Kopitar na petem mestu, po številu zbranih podaj pa je na 14. mestu.

Vratar kraljev Darcy Kuemper je ubranil 29 strelov domačih hokejistov, medtem ko je domači vratar Thomas Greiss zbral 26 obramb.

Kralji so tako na gostovanju v New Jerseyju in New Yorku ob treh porazih, pred tem so že po rednem delu klonili proti New Jersey Devils in New York Rangers, vendarle iztržili vsaj eno točko. Na vzhodni obali ZDA so sicer prekinili niz osmih zaporednih zmag.

Hokejisti iz Los Angelesa imajo na svojem računu v tej sezoni 44 točk za prvo mesto v pacifiški skupini zahodne konference lige NHL. Dve točki manj ima na drugem mestu tihomorske divizije novinec v ligi NHL Vegas Golden Knights. Kralji bodo turnejo po vzhodni obali sklenili v ponedeljek v Philadelphii.

Ekipa Nashville Predators je s tretjo zaporedno zmago prevzela vodstvo na Zahodu. Pekka Rinne je zaustavil vseh 32 strelov hokejistov Calgary Flames, ki je klonil z 0:2. Finec je še tretjič v sezoni ostal nepremagan, sicer pa je veteran vpisal svoj že 46. karierni shutout. Nashville že drugič po vrsti ni prejel niti enega zadetka.

Enako število točk, 46, ima na drugem mestu St. Louis, Kopitarjev Los Angeles pa je z dvema točkama manj na tretjem mestu najboljših moštev zahodne konference. Na vrhu ligaške lestvice je s 50 točkami Tampa Bay Lightning, vodilna ekipa vzhodne konference, ki je s 6:5 ugnala Colorado.

St. Louis je z 2:0 premagal Winnipeg Jets. V hokejskem večeru vratarjev se je izkazal rezervni čuvaj mreže Carter Hutton, ki je ustavil 48 strelov, kar je največ v karieri, za deveti karierni shutout.

V Ottawi so pripravili jubilejno stoto klasiko, tekmo na prostem, na kateri so domači Senators v kanadskem derbiju s 3:0 premagali Montreal Canadiens. S kariernim 40. shutoutom se je izkazal Craig Anderson.

1

Nikdar več “Neverkusen”, Bayer je premierno nemški prvak! (VIDEO)...Več

2

3

Gajser po novih stopničkah: “Neverjetnim slovenskim navijačem sem želel pokloniti zmago” (VIDEO)...Več