16517

Kopitar mož odločitve na tekmi s Torontom

Avtor: Rok Grilec
3. 3. 2017, 08.03

Hokejisti Los Angeles Kings so davi v severnoameriških hokejski ligi NHL v domači dvorani ugnali Toronto Maple Leafs s 3:2 po izvajanju kazenskih strelov, edini gol v neposrednem obračunu napadalca z vratarjem pa je dosegel slovenski reprezentant Anže Kopitar in tako odločil zmagovalca.

Gostje so na tekmi z goloma Tylerja Bozaka v 3. in Nikite Zajceva v 18. minuti vodili že z 2:0, nato je Kopitar v 41. minuti ob igralcu več na ledu znižal, Tanner Pearson pa je v naslednji minuti poskrbel za izenačenje. Ker nadaljevanje in podaljšek nista prinesla zmagovalca, so o njem odločali kazenski streli, v katerih je junak tekme postal slovenski hokejski zvezdnik.

Kopitar in soigralci so se z zmago vsaj začasno zavihteli na osmo mesto v zahodni konferenci, zadnje, ki še vodi v končnico. Tega bodo skušali utrditi po prostem večeru, ko bodo v domači tekmi gostili naslednjega tekmeca iz Kanade – Vancouver.

1

2

Ante Šimundža: Nas ne zanimajo njihove, njih pa ne naše zadeve (VIDEO)...Več

3

Martin Milec pred derbijem z Olimpijo: Ranjen lev je vedno najbolj nevaren (VIDEO)...Več

1

Pihler pred večnim derbijem: Želimo nadaljevati pozitivno rezultatsko serijo...Več