[4]
119620

Kopitar in njegovi kralji znova slavili

21. 2. 2021, 09.03

Hokejisti Los Angeles Kings so v severnoameriški ligi NHL slavili še četrto zmago zapovrstjo. Tokrat so v gosteh s 4:2 premagali moštvo Arizona Coyotes in se povzpeli na četrto mesto zahodne divizije. Slovenski zvezdnik Anže Kopitar je prispeval dve podaji in trenutno zaseda deveto mesto strelcev.

Kopitar je na začetku druge tretjine začel akcijo, ki jo je za vodstvo kraljev zaključil Alex Iafallo z natančnim strelom mimo vratarja Darcyja Kuemperja. Izid druge tretjine je postavil Derick Brassard z izenačujočim zadetkom za kojote.

Po grobem naletu Austina Stranda je imel nato Los Angeles hokejista manj na ledu na začetku zadnje tretjine, a je dvakratno nepazljivost domače obrambe kaznoval Trevor Moore. Sledilo je novo izenačenje Arizone, tokrat je zanje zadel Phil Kessel, vodstvo kraljev pa je v 13. minuti zadnjega dela znova vzpostavil Gabriel Vilardi.

Arizona je ob koncu poskusila brez vratarja, zadnjo akcijo pa je prekinil prav Kopitar, za kar so mu pripisali podajo, v prazno mrežo pa je za drugi gol na tekmi zadel Iafallo. Slovenski zvezdnik je na ledu preživel 22:35 minute, točkovni niz pa je podaljšal na sedem tekem (3 goli, 6 podaj). Skupaj ima v ligi NHL 21 točk in je na devetem mestu lestvice strelcev s štirimi goli in 17 podajami.

“Dosegli smo gol z igralcem več po hitrem prehodu v napadalno tretjino, kar se nam ne zgodi pogosto. Menim pa, da smo imeli veliko težav s kakšno izključitvijo preveč, obenem pa se nam dogajajo napake pri mlajših hokejistih, ki so pač del procesa učenja. To moramo sprejeti. Dejstvo je, da smo dosegli gol s hokejistom več in enega s hokejistom manj na ledu, kar je naredilo veliko razliko,” je po tekmi razlagal trener Los Angelesa Todd McLellan.

Za zdaj gre po slabšem začetku njegovemu moštvo vse bolje, s 17 osvojenimi točkami pa so se povzpeli na četrto mesto zahodne divizije. Isto število točk ima na petem mestu tudi Arizona, ki pa ima tekmo več.

V tej diviziji je bil na kalifornijski strani jezera Tahoe odigrana zanimiva tekma na prostem med Vegas Golden Knights in Colorado Avalanche. Začela se je v tamkajšnjih popoldanskih urah, a so jo morali zaradi močnega sonca in posledično slabega ledu prestaviti na kasnejšo uro. Tako se je dvoboj z drugo tretjino nadaljeval ob 6. uri po našem času, uspešnejši pa so bili igralci Colorada s 3:2.

Odigranih je bilo še deset tekem, omeniti pa velja predvsem tri zvezdnike lige Austona Matthewsa, Connorja McDavida in Sidneyja Crosbyja.

Matthews je namreč s Toronto Maple Leafs s 5:3 premagal moštvo Montreal Canadiens. Ob tem pa je še drugič zapovrstjo vpisal štiri točke za dva gola in dve podaji. Na 18 odigranih tekmah ima na kontu 18 zadetkov, v zgodovini franšize pa je tretji najuspešnejši hokejist po številu zadetkov po prvih 300 tekmah v ligi. Dosegel jih je 175.

McDavid je ob uspehu Edmonton Oilers proti Calgary Flames s 7:1 prispeval še točko več od Matthewsa. Dosegel je tri gole in dve podaji, s čimer se je še učvrstil na vrhu lestvice strelcev. Ima namreč 37 točk (12 golov, 25 podaj), pred moštvenim kolegom, Nemcem Leonom Draisaitlom in hokejistom Toronta Mitchem Marnerjem pa ima sedem točk naskoka. Matthews je četrti z 29 točkami, a največ doseženimi goli v ligi.

Na posebnem jubileju pa se je zmage veselil Sidney Crosby. Odigral je že 1000. tekmo za Pittsburgh Penguins in s tem kot prvi pingvin v zgodovini prebil to magično mejo. Ob zmagi s 3:2 proti New York Islanders je dosegel dve podaji, med drugim tudi za odločilni gol Krisa Letanga šest minut in pol pred koncem rednega dela. Skupaj je v rednem delu NHL 33-letni Kanadčan dosegel že 468 golov in 810 podaj.

Drugi zaporedni poraz je doživela Tampa. Strele so namreč z 0:4 klonile pri Carolina Hurricanes, ki so s tem zasedle vrh centralne divizije. Tampa ima ob tekmi manj štiri točke zaostanka za Carolino (25 točk).

Kralji bodo znova na delu v noči s ponedeljka na torek, ko bodo gostovali v St. Louisu, ki je ponoči izgubil proti San Jose Sharks s 4:5.

1

Razdrh: “Zadnji strel Olimpije ali slavje Celja, to bo spektakel!” (VIDEO)...Več

2

Studio Šport TV: “Pokal premešal karte, Rogaška ima realne možnosti za naslov” (VIDEO)...Več

3

Sodniška odločitev, ki je razdelila Nemčijo: “Očitno trenerji vsako leto poznamo manj pravil” (VIDEO)...Več