[3]
97202

Koper Primorska ubranila naslov v pokalu Spar

16. 2. 2020, 21.07

Košarkarji Kopra Primorske so tretjič zapored postali zmagovalci pokala Spar. V finalu zaključnega turnirja v Ljubljani so premagali Cedevito Olimpijo s 93:84 (27:32, 50:46, 69:63).

Naziv najkoristnejšega igralca zaključnega turnirja je prejel Aleksandar Lazić, za Koper Primorsko pa je to šesti naslov v zadnjem letu dni. V prejšnji sezoni so osvojili štiri tekmovanja – slovenski superpokal, pokal Spar, ligo Aba 2 in državno prvenstvo – v aktualni sezoni pa so septembra postal še superpokalni zmagovalci.

Prvi strelec Kopra Primorske v finalu je bil Nejc Barič z 22 točkami, 15 jih je dosegel Alen Hodžić, po štirinajst pa sta jih dodala Žiga Dimec in Sterling Dupree Gibbs. Pri Cedeviti Olimpiji je Jaka Blažič zbral 33 točk.

1

2

Sezona mučenja se nadaljuje: Ajax v izdihljajih tekme do težko prigarane točke (VIDEO)...Več