[6]
118894

Konec lige prvakov za ACH

11. 2. 2021, 19.17

Odbojkarji ACH Volleyja so izgubili tudi zadnjo tekmo lige prvakov. Na drugem turnirju skupine C v Kazanu jih je še drugič v sezoni premagal večkratni evropski prvak in najboljše moštvo zadnjih let v ligi prvakov Zenit Kazan, tako kot v Berlinu tudi tokrat s 3:1 (21, -20, 20, 20).

Tekma ni imela večjega tekmovalnega pomena. Zenit si je že pred njo zagotovil prvo mesto in uvrstitev v četrtfinale, ACH tudi z zmago ni mogel več napredovati na drugo. Zato je ruski trener, legendarni Vladimir Alekno, na igrišče poslal postavo brez svojih največjih zvezdnikov Francoza Earwina Ngapetha in ruskih reprezentantov Artema Volviča, Aleksandra Volkova, Aleksandra Butka in Maksima Mihajlova. V Berlinu so imeli ti s slovenskimi prvaki obilo dela, zadnja dva niza dobili šele po napeti končnici, tokrat pa so imeli ruski rezervisti manj težav. ACH ni našel obrambe proti njihovim napadom, dosegel je vsega dva bloka.

V prvem nizu Ljubljančani spet niso izvajali nobenega pritiska z začetnimi udarci, tako da gostitelji niso imeli večjih preglavic, da so nadzorovali položaj. Rusi vodili so od začetka do konca, pred končnico so imeli gosti še nekaj upanja, saj so se približali na 16:17 in točko zaostanka držali do izida 18:19, toda to, kar so pokazali v končnici, je bilo premalo. Valentin Krotkov in Fedor Voronkov sta z lahkoto držala sprejem, Voronkov je nizal točke v napadu, ljubljanskemu bloku ga ni uspelo zadržati. ACH v prvem nizu ni dosegel niti enega bloka in niti enega asa, dobra igra Božidarja Vučićevića v napadu ni bila dovolj za vodstvo.

Vučićevič je dobro predstavo nadaljeval tudi v drugem nizu, v katerem so gosti vendarle nekoliko popravili začetne udarce, tako da jim je bilo lažje igrati. Sredi niza so po nekaj dobrih servisih ušli, prednost pa držali do konca.

A drugi niz je bil očitno le preblisk oziroma trenutek, v katerem so izkoristili slabosti gostiteljev. Ti so bili v tretjem spet premočni, vodili so že z 20:13, do konca so Ljubljančani nekoliko zmanjšali, a vodstva gostiteljev z 2:1 niso ogrozili.

Podobna zgodba se je odvila tudi v četrtem, slovenski prvaki tudi v njem gostiteljem niso bili nevarni.

Varovanci Matije Pleška tako letos v ligi na igrišču niso osvojili niti točke, na lestvici jih imajo sicer šest, a to zaradi dejstva, da je poljska ekipa Jastrzebski Wegiel odpovedala nastop na obeh turnirjih in vse točke izgubila za zeleno mizo.