[4]
158401

”Konec dober, vse dobro!” Goli in odzivi hokejistov po uvrstitvi med elito (VIDEO)

Avtor: Kenny Jan
7. 5. 2022, 10.36

Slovenska hokejska reprezentanca je v tretji tekmi svetovnega prvenstva divizije I skupine A v Ljubljani premagala Madžarsko (5:1) in dosegla še tretjo zmago. S tem si je že zagotovila prvo mesto ter napredovanje med elito 2023. Občutki so vsekakor fantastični, a prvenstva ni še konec, poudarjajo 'Risi'.

Slovenska ekipa je z učinkovitim začetkom utišala navijače gostujoče zasedbe. Že v prvem napadu na tekmi je po pol minute z natančnim strelom pod prečko zadel Žiga Jeglič.

Sledilo je obdobje pritiska Slovenije, vratar Miklos Rajna pa je imel precej dela ob dobrih slovenskih akcijah. A novega zadetka ni bilo, tudi ne med 11. in 13. minuto, ko je imela Slovenija prvi “power play” na tekmi. V 15. minuti je Klemen Pretnar poslal v protinapad Jana Urbasa, ki so ga gostje pred vrati verjetno ustavili celo s prekrškom, a sodniki igre niso prekinili, v nadaljevanju akcije pa so Madžari iz ene redkih priložnosti v tej tretjini izenačili.

Madžari so bili v uvodu drugega dela dokaj enakovredni. A nato so Slovenci udarili v 27. minuti in praktično v petih sekundah odločili tekmo. Najprej je po izdelani akciji in močnem strelu vratarja Rajno premagal Robert Sabolič in ko se navdušenje na tribunah še ni poleglo, je ob začetku madžarskega napada Žiga Pance ukradel plošček madžarski obrambi, sam pridrsal pred vratarja in ga s strelom pod prečko tudi premagal.

Sloveci so zopet udarili v samem ‘finišu’. Madžari so si prislužili preveč izključitev, Slovenci pa so to znali kaznovati. Najprej je ob igralcu več v polno zadel Sabolič, manj kot minuto pozneje pa je bil po zmedi v obrambi tekmecev uspešen še Ken Ograjenšek, ki je tako postavil piko na i lepemu večeru in uvrstitvi med najboljše na svetu že po treh tekmah domačega SP.

“Treba je bilo ostati zbran kljub vodstvu, kar je uspelo, na koncu smo v pravem trenutku zadeli še za mirno končnico,” je dejal selektor Matjaž Kopitar. ”Kadar smo igrali v napadalni tretjini, smo bili zelo nevarni. Dosti priložnosti je bilo, lahko bi že prej odločili tekmo. A v takšnih trenutkih lahko roke tudi postanejo trde in ne gre. Madžarska igra je temeljila na protinapadih in takrat smo imeli težave. Konec dober, vse dobro.”

“Vedeli smo, da bo to najtežja tekma na turnirju,” je povedal Robert Sabolič. ”Že od začetka smo igrali zelo kontrolirano. Na takšnih tekmah se lahko hitro kaj zgodi, res so situacije nepredvidljive. Zmaga danes je zaslužena, saj smo praktično ves čas prevladovali. Tudi na zadnji tekmi v nedeljo bomo seveda poskušali dati vse od sebe in šli na zmago.”

Blaž Gregorc je dodal: ”Res enkratno vzdušje, super je bilo igrati pred toliko domačimi navijači. Vsako tekmo gremo na polno, ne glede na to, da smo že v elitni skupini. Popuščali vsekakor ne bomo. Na ledu res damo vse od sebe in za navijače bomo tudi v nedeljo poskušali prikazati dobro igro.”

Za zaključek je misli strnil še Mitja Robar: “Kljub težki tekmi te takšna energija v dvorani ponese in sploh ne čutiš utrujenosti. Ni lepšega, kot pred domačo publiko zmagati. Na nedeljsko tekmo se bomo pripravili popolnoma enako kot na vsako do sedaj. V nedeljo je turnir treba zaključiti, kot smo ga začeli. Na koncu ne smemo pustiti črnega madeža in navijačem, ki nas bodo prišli spodbujat, moramo prikazati še eno odlično predstavo.”

Slovenci bodo imeli v soboto na SP prost dan, v nedeljo pa jih čaka še obračun z Južno Korejo, ta je danes izgubila z Litvo s 3:5.

Slovenija – Južna Koreja, v nedeljo, ob 18.55, samo na programu Š1!