[5]
58461

Kavtičnikov Montpellier osvojil ligo prvakov

27. 5. 2018, 20.23

Rokometaši iz francoskega Montpelliera so letošnji zmagovalci lige prvakov, potem ko so na današnji finalni tekmi zaključnega turnirja v nemškem Kölnu premagali tekmece iz Nantesa z 32:26 (16:13) in drugič po letu 2003 slavili v najmočnejšem evropskem klubskem tekmovanju. V tekmi za tretje mesto je PSG ukanil Vardar iz Skopja z 29:28 (14:15).

V zmagoviti ekipi sta bila najbolj učinkovita Ludovic Fabregas in Diego Simonet s po šestimi goli, kapetan slovenske reprezentance Vid Kavtičnik, ki je drugič slavil v tem tekmovanju – prvič je v dresu nemškega Kiela leta 2007 – pa je prispeval pet zadetkov.

Francoska kluba iz Montpelliera in Nantesa sta že v letošnjih izločilnih dvobojih osmine finala in četrtfinala spisala izjemno zgodbo in se na presenečenje mnogih prebila na zaključni turnir, na sobotnih polfinalnih dvobojih pa sta senzacionalno, a povsem zasluženo izločila makedonski Vardar iz Skopja ter superzvezdniško, a brezsrčno zasedbo iz Pariza.

Francoski finalni dvoboj se je razpletel po željah Montpelliera. Kavtičnikova zasedba – zanjo so pred leti igrali številni slovenski rokometaši (Matej Gaber, Jure Dolenec, Primož Prošt, Dragan Gajić in Borut Mačkovšek) – je imela škarje in platno v svojih rokah, predvsem sijajno je odigrala sredino prve polovice tekme, ko je po delnem izidu 3:0 povedla z 10:7, najvišje vodstvo pa si je priigrala v 28. minuti (15:11).

Nantes ni vrgel puške v koruzo, z odlično igro je v 34. minuti izenačil na 16:16. A zasedba iz južnega dela Francije je dobro prebrodila krizo, znova je prevzela vajeti igre v svoje roke in po golu Kavtičnika iz nasprotnega napada v 43. minuti znova povedla za tri gole (21:18). Izključitev Fabregasa jih je za kratek čas znova vrgla iz ritma, tekmeci iz Nantesa so jih v 51. minuti ujeli in izenačili na 24:24, v prelomnih trenutkih dvoboja pa so Kavtičnik in njegovi soigralci prikazali vrhunsko predstavo in med 52. in 56. minuto naredili delni izid 5:0 za neulovljivo vodstvo z 29:24.

Zasedba iz Montpelliera je v tej sezoni v prvem delu lige prvakov nastopala v manj ugledni skupini D, kjer je zanesljivo osvojila prvo mesto. V tekmah na izločanje je najprej v osmini finala izločila zvezdniško Barcelono s skupno zmago 56:55, v četrtfinalu pa je dobesedno povozila nemški Flensburg-Handewitt s 57:45.