[38]
136236

Kauzer tretji na svetovnem pokalu v Seu d’Urgellu

4. 9. 2021, 14.59

Kajakaš Peter Kauzer je bil tretji na tekmi svetovnega pokala v slalomu na divjih vodah v španskem Seu d'Urgellu. Pred njim sta bila le Čeh Vit Prindis (82,76) in Avstrijec Felix Oschmautz (+0,36). Kauzer pa je za zmagovalcem zaostal 0,50 sekunde. Vsi trije na zmagovalnem odru so bili brez dotikov vratc.

Šesti je bil Niko Testen (+2,72), ki je imel dve sekundi pribitka, en dotik vratc pa je imel tudi tretji slovenski finalist Martin Srabotnik, ki je bil osmi (+4,86).

Med deseterico kajakašic ni bilo Slovenk, v finalu je zmagala Avstralka Jessica Fox. Eva Terčelj je na 12. mestu končala v dopoldanskem polfinalu.