[3194]
167374

Karanović bo spoštoval odločitev kluba, Kronaveter: “To je pod vsako kritiko”

15. 8. 2022, 09.05

NK Maribor še vedno ni najde poti iz rezultatske krize. Po gostovanju v Domžalah se je ta po novem porazu le še povečala. Aktualni državni prvaki so se tako znašli že v nizu šestih zaporednih rezultatskih ničel. Po petih krogih pa Vijoličasti zasedajo zadnje mesto na lestvici.

Po novem spodrsljaju v Domžalah je o neugodni situaciji spregovoril trener Radovan Karanović: “Zelo sem razočaran. Ni več načina, kako se naj ubranimo. Želeli smo prekiniti obdobje neučinkovitosti, to nam je uspelo. Z nekaj sreče smo izenačili, nasploh poskušali izzvati boljšo igro, se dogovorili, da gremo agresivno na igrišče in spet smo bili v začetku drugega polčasa kaznovani z zadetkom ter izgubili nit v igri,” je za klubsko spletno stran strnil vtise Kranović, ki ni uspel niti z nekaj spremembami obrniti rezultatske krivulje navzgor.

Po novem bolečem porazu je spregovoril tudi o svojem statusu na klopi branilcev naslova: “Po tekmi sem se že pogovoril s športnim direktorjem, spoštoval bom vsako odločitev vodstva kluba. Kot trener ne želim biti problem mojega in našega najljubšega kluba. Nemogoče je, da prejemamo takšne zadetke. Nezbranosti ob prekinitvah nikakor ne morem razumeti.”

Iskreno in odkrito je o trenutni situaciji spregovoril tudi eden najizkušenejših posameznikov pri Vijoličastih Rok Kronaveter: “Po ponovnem razočaranju je težko najti prave besede. Ne vem, kaj se dogaja, a vem, da to, kar trenutno kažemo na igrišču, ni dovolj za ta klub. Navijačem ne dajemo razlogov za zadovoljstvo, zato se zahvaljujemo Violam za podporo. Se pa zavedamo, da se moramo močno zamisliti in se dvigniti v igri, kajti to je pod vsako kritiko. Med odmorom smo se 10 minut pogovarjali o tem, da je začetni del drugega polčasa vedno nevaren in zahteva dodatno previdnost, potem pa spet dobili tako naiven gol. Res neverjetno. Razen na prvih evropskih tekmah, ko smo uspevali ohraniti mrežo nedotaknjeno, je zgodba podobna. Dobivamo prepoceni zadetke. Kar smo prikazali v zadnjem obdobju, je nedvomno premalo.”

Vir: NK Maribor