[10]
96149

Kansas City po preobratom do zmage v super bowlu

3. 2. 2020, 08.52

Kansas City Chiefs so zmagovalci lige ameriškega nogometa NFL. V 54. super bowlu so po preobratu v zadnji četrtini z 31:20 premagali San Francisco 49ers in tako prišli do prvega naslova po 50 letih.

Izjemna predstava enega najboljših podajalcev lige Patricka Mahomesa je Kansas Cityju v zadnji četrtini omogočila vrnitev iz že zgubljenega položaja, ko je še dobrih sedem minut pred koncem zaostajal z 10:20.

Do takrat je obramba San Francisca uspešno krotila Mahomesa, a je najkoristnejši igralec rednega dela predzadnje sezone v samem zaključki tekme vendarle pokazal, zakaj je v zadnjih dveh sezonah hitro prišel do slovesa najbolj nevarnega podajalca lige.

Z dvema podajama za zadetek v razmaku treh minut in pol je 24-letni Teksačan svoje moštvo popeljal v vodstvo, zmago pa je Kansas City potrdil v samem zaključku še s tretjim zadetkom.

Poglavarji iz Kansas Cityja so v super bowlu zadnjič igrali davnega 11. januarja 1970, ko so proti Minnesota Vikings osvojili edini naslov pred današnjim.