[4]
38869

Kanada v polfinalu z Rusijo, drugi par povsem skandinavski

18. 5. 2017, 23.36

Hokejisti Kanade so v četrtfinalu svetovnega prvenstva v Kölnu premagali Nemčijo z 2:1 (1:0, 1:0, 0:1). V polfinalu bodo igrali z Rusi, ki so popoldne v Parizu premagal Češko s 3:0. Drugi polfinalni par bo povsem skandinavski, saj se bosta pomerili Finska in Švedska.

Rusija - Češka

Hokejisti Kanade so bili v četrtfinalu jasni favoriti. V svoji skupini v Parizu so brez težav osvojili prvo mesto, dve točki so oddali le Švici, medtem ko so Nemci trepetali do zadnjega in se uvrstili naprej na zadnji tekmi predtekmovanja z Latvijo po kazenskih strelih.

A gostitelji prvenstva so upali tudi na močno podporo s tribun, ki je bila v Kölnu doslej za domače hokejiste vedno izjemna. Kljub kanadski premoči so Nemci zdržali skoraj celotno prvo tretjino, potem pa dobili zadek v 18. minuti, ko so imeli na ledu igralca manj.

Rusija – Češka

Kanadska premoč se je stopnjevala, v drugem delu do polovice Nemci niso imeli niti enega strela na gol, v vsej tretjini pa le enega. Na drugi strani so imeli tekmeci strelske vaje (skupno kar 50 strelov), toda nemški vratar Philipp Grubauer (48 obramb) je imel spet izjemen večer. Ubranil je skorajda vse, a je podobno kot v prvem delu tudi v drugi tretjini klonil tik pred koncem, ko je Kanadi le uspelo premoč spremeniti še v gol.

V zadnji tretjini je bila podoba na ledu enaka, le izjemnim obrambam vratarja so Nemci dodali zadetek celo z igralcem manj. A za presenečenje je bilo to le premalo, Nemci so se ob aplavzu svojih navijačev poslovili, Kanada pa si je zagotovila boj za medalje.

V polfinalu bodo zmagovalci te tekme v soboto zvečer igrali z Rusi, ki so v popoldanskem dvoboju brez večjih težav ugnali Češko in upravičili vlogo favoritov.