[3137,2]
193030

Kamplov Leipzig izkoristil napake Bayerna: Dortmund ima priložnost zavzeti vrh (VIDEO)

20. 5. 2023, 20.30

Nogometaši Bayerna iz Münchna so v predzadnjem, 33. krogu nemškega prvenstva proti Leipzigu nekdanjega slovenskega reprezentanta Kevina Kampla izgubili z 1:3. Posledično so ponudili priložnost Borussii iz Dortmunda, ki ima zdaj dve tekmi pred koncem vse v svojih rokah.

Bayern je v bavarski prestolnici v prvem polčasu tako kot tekmeci zapravljal priložnost za priložnostjo, v drugem pa bil kaznovan zaradi nespametnih napak.

Bavarci so sicer povedli v 25. minuti po golu Sergea Gnabryja. Izenačil je Konrad Leimer v 65. minuti, potem ko je pred tem Bayern izvajal kot na drugi strani zelenice. V 76. minuti je enajstmetrovko po nespametnem posredovanju Benjamina Pavarda izkoristil Christopher Nkunku, deset minut kasneje pa je drugo najstrožjo kazen realiziral še Dominik Szoboszlai.

Kampl je v igro vstopil v 69. minuti in pomagal gostom do sploh prve zmage na Allianz Areni v nemškem prvenstvu.

Na lestvici je Bayern ostal pri 68 točkah, eno manj ima Borussia Dortmund, ki jo gostujoči dvoboj 33. kroga čaka v nedeljo proti Augsburgu. V zadnjem krogu bodo Dortmundčani gostili Mainz, Bayern pa bo gostoval pri Kölnu.

Foto/Video: Šport TV