[6]
190161

Kamničanke s težavo do finalnega vodstva z 2:0

17. 4. 2023, 21.10

Odbojkarice Calcit Volleyja so na drugi tekmi finala državnega prvenstva v Novi Gorici premagali GEN-I Volley s 3:2 (19, 22, -21, -22, 17) in v seriji povedle z 2:0 v zmagah.

Odbojkarice Calcita so le še zmago oddaljene od novega naslova državnih prvakinj. Varovanke Gašperja Ribiča so namreč dobile tudi drugo tekmo finalne serije proti GEN-I Volleyju in bodo imele v petek priložnost, da osvojijo četrti zaporedni naslov in sedmi skupno.

Kamničanke so imele na drugi tekmi veliko več težav kot na prvi v Kamniku. Novogoričanke so tokrat pokazale precej boljšo predstavo in če ne drugega dokazale, da njihova zmaga v polfinalu proti Novi KBM ni bila naključna. Že v prvih dveh nizih, ki sta ju izgubile, so bile povsem enakovredne tekmicam, nato izenačile 2:2 in bile na pragu popolnega preobrata.

V “tie breaku” so imele štiri zaključne žoge, niso jih izkoristile, nekaj več zbranosti je bilo v zaključku vendarle na strani Kamničank.

Te so imele že v prvih dveh nizih kar nekaj nihanj. Tekmo so slabo začele, zaostale 1:4 in 2:5, a se hitro prebudile in s štirimi točkami prevzele vodstvo. Tega so nato postopoma višale, po točki Sare Hutinski so vodile že z 18:11. Domače so se še približale na tri točke zaostanka, vodstva tekmic pa niso ogrozile.

Zato pa so v drugem nizu bile v prednosti z 18:13, videti je bilo, da bo prišlo do izenačenja na 1:1. A branilke naslove se s tem niso strinjale, z dobrimi servisi Neje Čižman in Nine Stojiljković so prišle do preobrata, niz dobile s 25:22.

Kar gostiteljicam ni uspelo v drugem, jim je v tretjem, ko so si spet priigrale zanesljivo vodstvo, ga proti koncu začele izgubljati, toda v sami končnici so tudi Kamničanke storile nekaj napak, kar je domačim zagotovilo znižanje zaostanka na 1:2.

To še ni bilo vse s strani varovank Vasje Samca Lipicerja. GEN-I Volley je zaigral še bolje, za njegove igralke ni bilo izgubljene žoge, zato pa je bil tudi nagrajen z izenačenjem na 2:2.

Odločilni niz je bil preslikava vse tekme, v njenem zaključku sta odgovornost prevzeli Maša Pucelj in Fatoumatta Sillah, ki sta svoji ekipi vendarle zagotovili težko prigarano zmago.

Sillah je bila z 32 točkami najučinkovitejša igralka tekme, Andjelka Radišković jih je prispevala 19, Pucelj pa 18. Hutinski se je izkazala s šestimi bloki, isto število jih je na drugi strani vknjižila Lara Rituper, ki je sicer dosegla 17 točk. Štiri več je prispevala Silvia Pertens.