[6]
124755

Kamničani po treh nizih do četrte pokalne krone

30. 4. 2021, 19.58

Odbojkarji Calcita so letošnji zmagovalci slovenskega pokala. V finalu so s 3:0 (21, 21, 22) premagali ACH Volley. V sedmem medsebojnem pokalnem finalu so Kamničani Ljubljančane premagali četrtič, s tem pa so tudi osvojili svoj četrti pokal. ACH ostaja pri 12 naslovih.

Varovanci Gregorja Jerončiča so delovali bolj sveže, za ACH je bil ritem sezone očitno prehud. Tekmo so Ljubljančani sicer dobro začeli, toda po vodstvu 14:11 v prvem nizu so po seriji blokov Kamničanov zašli v težave, iz katerih se niso več rešili.

Odbojkarji Calcita Volleyja so se oddolžili ACH-ju za poraz v polfinalu državnega prvenstva, v katerem so bili blizu, da Ljubljančane premagajo, a so zapravili vodstvo 1:0 v zmagah in 2:0 v nizih na drugi tekmi. Na zaključnem turnirju pokala v Ljubljani so enostavno znali izkoristiti dejstvo, da sta Merkur Maribor in ACH šele pred nekaj dnevi končala dolgo finalno serijo državnega prvenstva, v treh tekmah niso izgubili niti niza, v finalu pa tekmecem niso dovolili veliko možnosti. ACH je bil tako kot na zadnjih prvenstvenih tekmah proti Merkur Volleyju premalo prodoren s svojim napadom, v katerem je bilo vse preveč napak.

V prvem nizu, v katerem so vodili z 12:7, so jim po vodstvu s 14:11 strah v kosti nagnali blokerji, ki so trikrat zapovrstjo zaustavili njihove napade, delni izid 5:0 je Kamničanom omogočil vodstvo s 16:14, blok Puriča za 22:19 pa se je izkazal za odločilno točko prvega niza.

V drugem nizu so najprej do prepričljivega vodstva prišli Gorenjci, vodili so s 7:3 in 11:7, oranžni zmaji so jih lovili, a ujeli jih niso niti enkrat. Na začetku tretjega niza je bilo videti, da bodo vendarle ujeli ritem, vodili so s 14:10, toda Calcit jih je ujel, z asom Martina Kosmine, ki je povsem upravičil zaupanje trenerja, ta mu je dal na sprejemalskem mestu prednost pred Miloszem Hebdo, tudi povedli s 17:16. Po izidu 18:18 pa so Kamničani dosegli štiri zaporedne točke, zadnjo v seriji je z blokom prispeval Jan Klobučar, s 14 točkami najučinkovitejši igralec tekme. S tem je bil zmagovalec praktično že odločen.

V domačih tekmovanjih so tako vsi trije klubi, ki so letos izstopali, osvojili eno lovoriko. ACH je prvak srednjeevropske lige, Merkur Maribor državni, Calcit Volley, ki je v državnem prvenstvu izgubil v polfinalu proti ACH-ju, v srednjeevropski pa v polfinalu proti Mariborčanom, pa pokalni prvak.