[38]
137527

Kajakašice ostale brez finala

25. 9. 2021, 11.30

Slovenske kajakašice so na svetovnem prvenstvu v slalomu na divjih vodah v Bratislavi ostale brez finala. Branilka naslova Eva Terčelj je bila na progi hitra, a ene od vratc ni prevozila pravilno in si tako prislužila 50 kazenskih sekund ter zasedla le 26. mesto.

Težave je imela tudi Urška Kragelj, vožnja se ji je povsem ponesrečila, z dvema kazenskima sekundama se je uvrstila na 21. mesto. Najbližja finalu je bila Ajda Novak, kljub dvema dotikoma je zasedla 14. mesto, brez napak bi zanesljivo bila med najboljšimi desetimi.

V kvalifikacijah je bila najboljša olimpijska prvakinja Nemka Ricarda Funk.

Za kajakašicami se na progo za polfinalni nastop podajajo še kajakaši, med katerimi so tudi trije Slovenci, in sicer Peter Kauzer, Niko Testen in Martin Srabotnik.

1

2

3

Liga Nova KBM: Ilirija tudi s pomočjo atraktivnega Alley oopa prekinila niz porazov (VIDEO)...Več