[2085]
196922

Kaja Juvan kljub dolgi prekinitvi do zmage v prvem krogu Wimbledona

5. 7. 2023, 17.45

Slovenska teniška igralka Kaja Juvan se je uvrstila v drugi krog turnirja za grand slam v Wimbledonu. Dvaindvajsetletna Ljubljančanka je pot do zmage nad Rusinjo Margarito Betovo tlakovala že v torek, ko je do prekinitve vodila s 6:0 in 4:3, danes pa je dokončala svoje delo ter po uri in desetih minutah slavila s 6:0 in 6:3.

Trenutno 244. igralka na svetu, ki se je na glavni turnir prebila iz kvalifikacij, se bo v drugem krogu pomerila z zmagovalko rusko-švicarskega dvoboja Anastazija Potapova – Celine Naef.

Po njuni nedokončani partiji je v boljšem položaju Rusinja, ki je prvi niz dobila s 6:3, v drugem pa je izid izenačen 3:3.

Vir :STA

1

2

Ante Šimundža: Nas ne zanimajo njihove, njih pa ne naše zadeve (VIDEO)...Več

3

Martin Milec pred derbijem z Olimpijo: Ranjen lev je vedno najbolj nevaren (VIDEO)...Več

1

Pihler pred večnim derbijem: Želimo nadaljevati pozitivno rezultatsko serijo...Več