[2]
143040

Juve ponižan v Londonu, trener pa igralcem čestital za napredovanje

24. 11. 2021, 10.04

Nogometaši torinskega Juventusa so po bledih predstavah v preteklem vikendu vendarle zasluženo dobili derbi v Serie A proti rimskem Laziu. Zdelo se je, da Bianconeri samozavestno odhajajo v London, kjer bodo poskusili še drugič v tej sezoni lige prvakov premagati Chelsea. Na Apeninski polotok so se vrnili s štirimi goli v svoji mreži.

Blues so v drugem polčasu popolnoma “povozili” črno-bele iz prestolnice Piemonta, čeprav je uvodni zadetek na srečanju že v 25. minuti dosegel Trevoh Chalobah. V drugem polčasu so poljskega vratarja Wojciecha Szczesnyja ugnali še James, Hudson-Odoi in Timo Werner. Slednji je piko na i postavil globoko v sodniškem podaljšku.

Sramotnemu porazu navkljub pa trener italijanske zasedbe Massimiliano Allegri ni bil posebej zaskrbljen. “Mislim, da v prvem polčasu sploh nismo bili slabi. Po odmoru je Chelsea nadaljeval s pressingom, mi pa smo naenkrat s tem imeli veliko težav. Dovolili smo jim preveč kotov, vemo, da so v skokih zelo dominantni,” je za Sky Sport Italio dejal 54-letni strateg.

Na drugem dvoboju skupine je Malmo doma vknjižil remi z 1:1 proti ruskemu Zenitu, kar pomeni, da so se Londončani in Torinčani že tekmo pred koncem skupinskega dela prebili v izločilno fazo. “Izgubili smo tekmo, a smo se uvrstili v osmino finala že pred iztekom skupinskega dela. Igralcem sem po tekmi čestital, saj so med najboljšimi šestnajstimi ekipami v Evropi,” je na presenečenje mnogih razočaranih navijačev zaključil Allegri.