[2]
116654

Juve in Inter primorana igrati podaljške

13. 1. 2021, 23.23

Medtem ko si je Milan v torek šele po 11-metrovkah priboril nastop v četrtfinalu italijanskega pokala, sta imela s svojima nasprotnikoma nemalo preglavic tudi Juventus in Inter.

V popoldanskih urah je Inter odšel na gostovanje v Firence. Goste, v dresu katerih je tudi tokrat igral Samir Handanović, je v prednost popeljal Arturo Vidal z bele točke, pet minut pred koncem prvega polčasa. Hitro v nadaljevanju pa je izenačil Christian Kouame.

Kazalo je, da se bodo izvajale 11-metrovke, potem pa je v 119. minuti srečanje odločil Romelu Lukaku.

Nedeljski rivali Interja v prvenstvu, igralci Juventusa, so izvrstno začeli proti Genoi in po dobrih 20 minutah že imeli dva gola prednosti. Gostje, Miha Zajc ni igral, so bili vztrajni in prišli do remija 2:2. V podaljšku je Juventusu napredovanje zagotovil mladenič Hamza Rafia.

V četrtfinalu italijanskega pokala bomo imeli milanski derbi Inter – Milan. Odigrati se morajo še tekme osmine finala Atalanta – Cagliari, Sassuolo – Spal, Roma – Spezia in Lazio – Parma.

Konec tedna pa bo v Serie A na sporedu veliki derbi, Inter – Juventus. Srečanje si boste lahko ogledali v nedeljo na Š1 ob 20.40.