[2]
90421

Juve, Bayern in PSG že z vstopnico za osmino finala

6. 11. 2019, 23.38

Nogometaši v ligi prvakov so končali četrti krog. Juventus in Bayern sta si že zgodaj zvečer zagotovila osmino finala, prav tako pa v poznejšem terminu tudi Paris St. Germain.

V skupini D je Jan Oblak z Atleticom iz Madrida gostoval v Leverkusnu pri Bayerju in izgubil z 1:2. Madridčani, za katere je zadel Alvaro Morata v četrti minuti sodniškega dodatka, ostajajo drugi, Nemci, ki so v 84. minuti ostali brez Nadiema Amirija in pri katerih sta se med strelce vpisala Thomas z avtogolom v 41. in Kevin Volland v 55. minuti, pa so še vedno zadnji.

Že pred tem so nogometaši torinskega Juventusa premagali moskovsko Lokomotivo z 2:1 in ostali na vrhu skupine D. Juventus, ki si je že zagotovil osmino finala, je do zmage z 2:1 v Moskvi proti Lokomotivi prišel v tretji minuti sodniškega dodatka, ko je zadel Douglas Costa. Pred tem je Aaron Ramsey Torinčane popeljal v vodstvo v četrti minuti, izenačil pa je Aleksej Mirančuk.

V skupini C je Atalanta igrala neodločeno z Manchester Cityjem, potem ko je Raheem Sterling Angležem priigral vodstvo v sedmi minuti, izenačil pa je Mario Pašalić v 49. Pri gostih je bil v 81. minuti izključen Claudio Bravo. Josip Iličić je igral celo tekmo za domače.

Dinamo Zagreb pa je igral 3:3 proti Šahtarju iz Donjecka. Zagrebčani so vodili že s 3:1 v 89. minuti po golih Bruna Petkovića, Luke Ivanušeca in Arijana Ademija, a na koncu so iztržili le točko. Za Ukrajince so zadeli Alan Patrick v 13., Junior Moraes v tretji minuti sodniškega dodatka, Tete pa v osmi minuti dodatka. Pri domačih je bil izključen Nikola Moro v 74., pri gostih pa Marlos v 79. minuti. Petar Stojanović je igral do 72. minute.

V skupini A je PSG premagal Brugge z 1:0 in golom Maura Icardija, Real Madrid pa je povozil Galatasaray s 6:0, pri čemer je tri gole dosegel Rodrygo, dva pa Karim Benzema.

V zgodnejšem terminu je bil na sporedu tudi obračun v skupini B, kjer je Bayern doma premagal Olympiacos z 2:0 in si tudi zagotovil osmino finala. Zadela sta Robert Lewandowski v 69. in Ivan Perišić v 89. minuti. V tej skupini je nato Tottenham v gosteh s 4:0 odpravil Crveno zvezdo, pri čemer je Heung-Min Son prispeval dva zadetka.