[38]
94970

Juvanova uspešna, Kavčič klonil v 2. krogu kvalifikacij OP Avstralije

16. 1. 2020, 12.15

Kaja Juvan, ki je 18. nosilka kvalifikacij uvodnega teniškega grand slama sezone v Avstraliji, je v prvem krogu po vsega 52 minutah gladko s 6:1 in 6:0 ugnala Gruzijko Jekaterino Gorgodze, 199. igralko svetovne lestvice. Blaž Kavčič pa je izgubil v drugem krogu kvalifikacij posameznikov.

Kavčiča je s 3:6, 6:3 in 6:3 izločil Peter Gojowczyk, 119. igralec svetovne lestvice iz Nemčije.

Juvanovo v drugem krogu čaka 25-letna domačinka Storm Sanders, 347. igralka lestvice WTA, ki je za nastop prejela posebno posebno povabilo organizatorjev.