[4]
171944

Junak zmage nad Fehervarjem: Mogoče nam uspe zmagati še v ligi prvakov (VIDEO)

3. 10. 2022, 09.13

Hokejisti Olimpije so v nedeljo zvečer prišli do nove pomembne zmage v ICE Hockey League. Po podaljšku so bili še drugič boljši od podprvakov tekmovanja, članov madžarske Albe iz Fehervarja.

Vključno z zmago v slovenskem pokalu je bil to za Ljubljančane tretji uspeh v vrsti. V petek so bili namreč v gosteh prav tako boljši od Dunaja. Olimpija tako kaže vse boljše predstave, dobro formo pa bo poskušala dokazati še na sredini tekmi lige prvakov proti sicer močno favoriziranemu Zugu iz Švice.

V nedeljo je Olimpija po golih Nika Simšiča in Roka Kapla prvo tretjino dobila z 2:0. V drugi so Madžari dvignili nivo svoje igre in rezultat obrnili v svojo korist. V tretji tretjini pa je podaljšek z drugim golom večera izsili Nik Simšič. V podaljšani igri je zmago gostiteljev z zmagovitim zadetkom priboril Aleksandar Magovac. Ta je za našo televizijo po tekmi prav tako spregovoril o dveh zadetkih Olimpije z igralcem več. Pred tekmo Ljubljančani namreč niso izkoristili niti enega od šestnajstih “powerplayjev”.

CHL Liga prvakov: Olimpija – Zug v sredo ob 19.10 na Š1!

Foto video: Šport TV