single
[1176]
145011

Jorge Prado bo v novi sezoni tekmoval za Gas Gas

Avtor: Urban Kolman
16. 12. 2021, 12.10

Španski Gas Gas je ta teden potrdilo prihod Jorgeja Prada in ekipe Claudia de Carlija. Tako je španska ekipa dobila španskega voznika. Do sedaj največji zvezdnik znamke je bil Justin Barcia, ki je dobro zastopal ekipo, sploh kar se tiče promocije v Ameriki, a podpis Prada je stopnička višje.

20-letnik se je v obeh dosedanjih sezonah v MXGP izkazal, boljše rezultate so mu vzele poškodbe. Dvakratni prvak MX2 ima v prihodnosti lepo priložnost za resen lov na naslov, poleg tega ga mnogi vidijo kot naslednjo zvezdo MXGP.

Prado je po upokojitvi Antonija Cairolija postal glavno ime ekipe Claudia De Carlija. Španski zvezdnik je o novi znamki dejal: “Poseben občutek je, ko bom kot Španec tekmoval za špansko znamko. V zadnjih dveh sezonah sem se naučil veliko. Ne bo lahko, a verjamem, da se lahko borim za najvišja mesta. Komaj čakam, da se sezone začne.”

De Carli je o novi podobi ekipe dejal: “To je vznemirljiv korak in velika čast bo voditi Gas Gas v MXGP. Z vozniki, ki jih imamo trdno verjamem, da se lahko leta 2022 borimo za naslova svetovnega prvaka MXGP in MX2. Komaj čakam, da začnemo novo sezono z novim izgledom.”

Kljub menjavi bo Prado še vedno tekmoval na motorju KTM, saj je od leta 2019 avstrijsko podjetje lastnik Gas Gas.

Foto: Sportida.com

Zadnje video vsebine

1

Radomljanke sezono odpirajo s polnim izkupičkom, Olimpiji pa izenačenje preprečila vratnica (VIDEO)...Več

2

Analiza ŠTV: Čaroben večer mladega Letonje, to je tudi potrditev za trenerja Celja (VIDEO)...Več

3

Nukić in Vugdalić: Celje spočilo zvezdnike in dominiralo, Olimpija pred derbijem upa na čudež (VIDEO)...Več

Najbolj brano ta mesec

1

Gajser iskreno za ŠTV: “Še vedno se nisem povsem spoprijateljil z motorjem, želim biti čim prej sproščen” (VIDEO)...Več

2

Lastnik Maribora Ilicali ob začetku nove sezone brez ovinkarjenja: “Zanima nas le naslov prvaka” (VIDEO)...Več

3

Nukić: “Zahović bo tudi v težjih okoliščinah našel način, da bo Maribor zelo dober” (VIDEO)...Več