single
[3]
80159

Jokić potrdil nastop na SP na Kitajskem

Avtor: Marko Premrl
24. 5. 2019, 13.54

Srbski košarkarski zvezdnik severnoameriškega moštva Denver Nuggets v ligi NBA Nikola Jokić je danes potrdil, da bo branil barve svoje države na letošnjem svetovnem prvenstvu, ki bo med 31. avgustom in 15. septembrom na Kitajskem. Srbija bo igrala v skupini D, v njej so še Italija, Angola in Filipini.

“Za menoj je sijajna sezona v ligi NBA. Prebil sem se v najboljšo postavo in zaigral na tekmi zvezdnikov, kolajna na letošnjem svetovnem prvenstvu pa bi bila krona sezone. Prepričan sem, da na Kitajskem lahko posežemo v boj za odličja, skupaj s svojimi reprezentančnimi soigralci bomo dali vse od sebe,” je za srbsko tiskovno agencijo Tanjug dejal Jokić.

Jokić je bil član srbske reprezentance, ki je na poletnih olimpijskih igrah v Rio de Janeiru 2016 osvojila odličje srebrnega leska. V tej sezoni je bil eden najbolj vidnih posameznikov lige NBA, njegove številke – v povprečju je dosegal 20,1 točke, 10,8 skoka in 7,3 podaje na tekmo – zgovorno pričajo o tem.

 

Foto: Sportida.com
VIR: STA

Zadnje video vsebine

1

Kapetan Blažič o začetku priprav Cedevite Olimpije: “Želimo narediti še korak naprej v primerjavi z lansko sezono” (VIDEO)...Več

2

Nukić in Cvijanović napovedujeta: Tekma po Večnem derbiju je ključna, Bravo predstavlja veliko nevarnost v Ljudskem vrtu! (VIDEO)...Več

3

Studio ŠTV: Trenerska “zmaga” Trenčovskega nad Milaničem? Morda ne, je pa dokazal, da se zna odlično prilagajati! (VIDEO)...Več

Najbolj brano ta mesec

1

Gajser iskreno za ŠTV: “Še vedno se nisem povsem spoprijateljil z motorjem, želim biti čim prej sproščen” (VIDEO)...Več

2

Lastnik Maribora Ilicali ob začetku nove sezone brez ovinkarjenja: “Zanima nas le naslov prvaka” (VIDEO)...Več

3

Nukić: “Zahović bo tudi v težjih okoliščinah našel način, da bo Maribor zelo dober” (VIDEO)...Več