[3]
110522

Jezerniki le še zmago oddaljeni od naslova prvaka

7. 10. 2020, 08.41

Košarkarji Los Angeles Lakers so na četrti tekmi finala severnoameriške lige NBA premagali Miami Heat s 102:96 in so v boju na štiri zmage s 3:1 le še eno oddaljeni od velikega zmagoslavja. Pri Miamiju je po dveh tekmah premora zaradi poškodbe znova zaigral Bam Adebayo, poškodba stopala Gorana Dragića pa je očitno prehuda, da bi stopil na parket.

Prvi zvezdnik lige LeBron James, ki je izgubil kar pet žog, je 20 od svojih skupno 28 točk dosegel v drugem polčasu, v katerem so jezerniki po dokaj izenačeni tekmi naredili odločilno prednost za pomembno zmago, s katero so le še korak od 17. naslova prvaka NBA.

Potem ko je bil James nenatančen in površen v prvem delu igre, je v drugem polčasu popravil svojo igro in dodal 12 skokov ter osem podaj. Anthony Davis je k pomembni zmagi dodal 22 točk, devet skokov in štiri blokade.

V zadnji minuti tekme je prav Davis dosegel trojko, nato pa je uspešno blokiral meta prvega zvezdnika Miamija Jimmyja Butlerja ter zapečatil zmago.

Najboljši strelec Miamija je bil spet Butler, ki je dosegel 22 točk in dodal deset skokov in devet podaj, Tyler Herro je prispeval 21 točk, Duncan Robinson 17, Adebayo pa 15.

Poškodovani Dragić, ki je bil ključni član Miamija v končnici, se je pred tekmo sicer ogreval skupaj z ekipo, malce metal na koš, a nato ni stopil na igrišče.

Trener Miamija Erik Spoelstra je uro in pol pred začetkom tekme sicer dejal, da ne ve, kako bo z Adebayom in Dragićem, ki sta se poškodovala na prvi tekmi finala. “Odločamo se praktično iz minute v minuto in mislim, da to dolgujemo obema,” je dejal Spoelstra in ponovil, da si oba zelo želita igrati.

Do tekme je potem Miami sporočil, da bo Adebayo igral, Dragić pa ne. Ni pa še povsem izključen njegov nastop na peti tekmi finala.

“Goran enostavno ni bil pripravljen za igro. Dela vse, kar je mogoče, da pride nazaj v tekmovanje. Naši fantje želijo biti tam in igrati. Vemo zakaj smo tu. Goran je dal srce in dušo v to in še naprej bo skušal narediti vse, kar lahko. Kot sem omenil pred dnevi, v njegovih očeh vidiš globoko v dušo, kako zelo si želi igrati in to verjetno vidite vsi,” je o Dragiću po tekmi dejal Spoelstra.

Igralci obeh ekip bodo imeli zdaj malce daljši premor v karantenskem mehurčku v Orlandu. Peta in obenem morda odločilna tekma bo v petek zvečer po krajevnem času oziroma v soboto zjutraj ob 3. uri po srednjeevropskem času.

1

Kapun pred Večnim derbijem: Tekma sezone za Olimpijo in Maribor, možnosti so 50:50 (VIDEO)...Več