[4]
117347

Železarji na gostovanju pri Rittnerju do zelo pomembnih točk

23. 1. 2021, 22.49

Dva dni po domači zmagi proti Cortini je bila na sporedu nova tekma AHL, že 8. za Železarje v mesecu januarju. Tokrat so se Gorenjci odpravili v Klobenstein, kjer jih je gostila ekipa Rittner Buam. Ni skrivnost, da so Jeseničani v izredni formi in iz tekme v tekmo lovijo vodilni ekipi Pustertala in Olimpije, ki sta za nameček odigrali še nekaj tekem več. Na drugi strani je Rittner sezono odprl dokaj rezervirano. Trenutno so na 10. mestu, a razlike so majhne in z nekaj dobrimi predstavami jim lahko uspe priti precej višje.

Prvih 10 minut smo spremljali trd dvoboj na obeh straneh. Obe ekipi sta bili izredno disciplinirani in odgovorni v obrambi. Treibenreif in na drugi strani Us praktično nista imela resnejšega dela. Prvo izključitev smo videli v 12. minuti, ko so sodniki odločili, da je Širovnik na nepravilen način oviral enega izmed domačih hokejistov. Južni Tirolci so si v dveh minutah priigrali bore malo priložnosti in ostalo je pri začetnem rezultatu. Izenačena igra z malo priložnostmi se je nadaljevala vse do konca tretjine. Še najlepšo je dobri 2 minuti pred iztekom tretjine zapravil Hebar. Ničla na obeh straneh je bila pred nadaljevanjem kar pravična.

Enakovredna igra se je prezrcalila tudi v uvod 2. tretjine. Domači so sicer imeli nekaj malega več priložnosti, a so bili vsi streli premlačni, da bi ogrozili Žana Usa. V naslednjih minutah sta v valih napadali enkrat ena, drugič druga ekipa. Na polovici srečanja smo vendarle dočakali zadetek. Domači vratar Treibenreif ni bil dovolj odločen pri pokrivanju ploščka. To je na fantastičen način izkoristil kapetan Hebar, ki je Železarje popeljal v vodstvo. Le malce kasneje je sledil še prvi power play na tekmi. Navkljub nekaj priložnostim, se mreža domačih ni zatresla. V času številčne premoči je Jeseničanom za trenutek celo zastal dih, saj so se domači sami znašli pred Usom, a jim super priložnosti ni uspelo pretvoriti v zadetek. Obrambi domačih je začela popuščati koncentracija. Do konca tretjine so imeli gostje še nekaj zrelih priložnosti. Eno od teh je v 39. minuti izkoristil Žan Jezovšek, ki je s precizno odmerjenim strelom še drugič na tekmi premagal Treibenreifa. Domačim je zgolj 3 sekunde pred koncem tretjine uspelo znižati rezultat. Lepo akcijo je zaključil Quinz in znova se je obetal razburljiv zaključek srečanja.

Uvod v zdanjo tretjino ni prinesel ničesar novega. Igra na nož, brez nepotrebnih izključitev, se je nadaljevala. V 45. minuti so imeli železarji na voljo kar nekaj nevarnih situacij, ki pa niso prinesle spremembe na semaforju. Domačim je v 53. minuti uspelo izpeljati lepo akcijo. Po podaji Lutza je nemočnega Usa s strelom iz prve premagal Kostner. Izenačenje v Klobensteinu je trajalo zgolj dobro minuto. S strelom z razdalje se je izkazal Aljoša Crnovič, ki je poskrbel za izjemno pomembno prednost pred samim zaključkom srečanja. Za nameček je bil na začetku 57. minute pri domačih izključen Gabri. Slovenskim predstavnikom sicer ni uspelo zadeti, a domačim sta za izenačenje ostali le še slabi 2 minuti. Pričakovano je sledil time-out, ki ga je zahteval domači trener Heiskanen. Domači so pritiskali vse do konca, a je jeseniška obramba, na čelu z Usom, zdržala.