211256

Jesenice v Podmežakli do visoke zmage (VIDEO)

Avtor: Urban Kolman
9. 12. 2023, 20.28

Hokejisti Sija Acronija Jesenic so v tekmi rednega dela alpske lige na domačem ledu premagali Merano s 5:1 (2:0, 2:1, 1:0).

Jeseničani so po porazu proti vodilnem Rittnu tekmo pričakali na šestem mestu lestvice, medtem ko je sicer enajstouvrščeni Merano prav v prejšnjem krogu presenetil vodilno zasedbo regionalnega tekmovanja.

Toda danes zmaga domačih hokejistov nikoli ni bila ogrožena. Železarji so odločno začeli in po treh minutah povedli po golu Maksa Selana. Dobro minuto zatem je na 2:0 povišal Žan Jezovšek.

Sredi druge tretjine je za 3:0 zadel Eric Pance. Tik za tem so sicer gostje znižali z golom Daniela Gellona, a je ob koncu te tretjine prednost treh golov obnovil Martin Bohinc.

V sklepni tretjini je 19 sekund pred koncem tekme končni izid postavil Tjaš Lesničar.

Tudi v naslednjem bodo Jeseničani igrali doma, ko v dvorano Podmežakla prihaja Val Gardena.

2

Vilfan po visokem porazu Slovenije proti Grčiji: Pričakujem, da bo selektor nepreklicno odstopil (VIDEO)...Več