[4]
210592

Jesenice izgubile proti vodilni zasedbi Alpske lige

2. 12. 2023, 20.28

Vodilna ekipa alpske lige Ritten je danes v derbiju kroga premagala lanske prvake Acroni Jesenice s 5:3 (1:1, 1:1, 3:1) in prednost pred Gorenjci na lestvici povečala že na 12 točk.

Železarji so gostovanje v Italiji začeli obetavno. V prvem delu so povedli po golu Erika Svetine, v drugem pa po zadetku Lovra Kumanoviča.

Na drugi strani sta izstopala Ethan Szypula in Max Coatta, ki sta v prvem in drugem delu poskrbela za izenačenje, v 41. in 43. minuti pa z drugima goloma na tekmi tudi za odločitev o zmagovalcu. Erik Pance je v 56. minuti Slovencem še vrnil nekaj upanja, a je Adam Giacomuzzi dobro minuto in pol kasneje spet povišal na +2 in navdušil več kot 700 gledalcev v dvorani.

Pri Jesenicah velja omeniti, da tokrat niso izkoristili prednosti igralca več na ledu, sami pa so na ta način prejeli drugi gol.

Varovance Gabra Glaviča naslednja tekma v ligi čaka čez teden dni, ko bo v Podmežakli gostoval Merano. Že v torek pa v okviru slovenskega prvenstva v Zgornjesavsko dolino prihaja večni tekmec SŽ Olimpija.

2

Vilfan po visokem porazu Slovenije proti Grčiji: Pričakujem, da bo selektor nepreklicno odstopil (VIDEO)...Več