[4]
122508

Jesenice in Olimpija do druge zmage v četrtfinalu

31. 3. 2021, 08.14

Hokejisti Sija Acronija Jesenic so v drugi četrtfinalni tekmi alpske lige v gosteh premagali Gardeno s 3:1. Jeseničani vodijo z 2:0 v zmagah, za napredovanje potrebujejo še eno. Enako pa velja tudi za Olimpijo, ki je na gostovanju s 4:3 premagala Vipiteno.

Jeseničani so na prvi tekmi doma imeli kar precej težav, da so strli Gardeno. Podoben je bil tudi razplet na drugi tekmi, saj je bilo ob zbranih obrambah malo strelov na vrata, pa tudi zadetkov.

Pri teh so bolje začeli gostje, za edini gol v prvi tretjini je poskrbel Andrej Hebar. Domači so se nato vrnili na polovici tekme, ko so z igralcem več poskrbeli za izenačenje.

Toda jeseniški odgovor je bil hiter, že pol minute pozneje je namreč za nov gol spet poskrbel izkušeni Hebar. A minimalno vodstvo železarjev je obetalo negotovo zadnjo tretjino.

To so bolje začeli gostje, a si niso priigrali povišanja prednosti. Gardena je imela v 54. minuti igralca več, domači so že takrat prvič potegnili iz gola vratarja Jacoba Smitha, a jeseniški vratar Žan Us ni klonil. Domači so nato tudi ob izenačenih močeh na ledu morali tvegati, igra brez vratarja pa se je zanje končala slabo, saj je v 58. minuti Jezovšek zatresel prazno mrežo ter tako na enak način kot prvo tekmo v Podmežakli končal tudi današnjo za enak končni izid 3:1.

Pestro pa je bilo tudi na tekmi Olimpije. Ljubljanski hokejisti so si kot prvi po rednem delu regionalnega tekmovanja sami izbrali tekmeca za četrtfinale. Na prvi tekmi v Tivoliju se je Vipiteno izkazal za trdo ekipo, ki je ne smejo podcenjevati, kljub temu pa so na koncu prišli do prepričljive zmage s 7:3.

Včeraj je bila naloga podobno težka, v gosteh pa so se namučili z borbenim tekmecem, ki je imel zelo razpoloženega vratarja.

Uvod je pripadel gostom, za Ljubljančane pa je zadel Marc-Olivier Vallerand, ob koncu tretjine je nato vodstvo povišal še Anže Ropret. Toda gostom prednosti 2:0 ni uspelo zadržati do odmora, saj so domači zadeli že 14 sekund pozneje in spet obudili upe.

Ko so nato gostje še v drugi tretjini zadeli po podobnem receptu kot v prvi, Žiga Pance je bil uspešen 23 sekund pred iztekom, se je zdelo, da bodo Ljubljančani našli ritem. A se domači niso predali. V le dveh minutah zadnjega dela so izid izenačili in poskrbeli za razburljivo končnico.

Za srečen konec druge tekme pa je nato z drugim golom na tekmi poskrbel Vallerand v 56. minuti, še tretjič pa se domačim ni uspelo vrniti, čeprav je ob koncu tudi eden junakov domače ekipe, vratar Jakob Rabanser (48 obramb) predčasno zapustil vrata, je ostalo pri tesni zmagi Olimpije.

Obe četrtkovi četrtfinalni tekmi pa si boste lahko ogledali na Š1. Olimpija bo na delu ob 17.50, Jesenice pa ob 20.20!