[4]
119825

Jeseničani spravili na kolena mlade Salzburžane, v četrtek že nov izziv

23. 2. 2021, 22.31

Hokejisti Sija Acronija Jesenic so v tekmi alpske lige premagali mlado zasedbo Salzburga s 7:3 (1:1, 2:1, 4:1).

Jeseničani so v prejšnji tekmi nesrečno končali niz zmag. Potem ko so dobili 12 zaporednih tekem, so 13. izgubili z zadetkom v Cortine dve sekundi pred koncem.

Ta poraz ni bistveno spremenil forme železarjev. Danes so v obračunu z moštvom, ki se bori za vstop med četverico najboljših, spet zmagali in se z novimi tremi točkami prebili pred Pustertal na drugo mesto. Zdaj so pri 59 točkah, SŽ Olimpija jih ima 64, Pustertal pa 57, a imata oba dve tekmi več.

Jeseniški hokejisti so danes sicer dobro začeli, a jim začetnega vodstva ni uspelo zadržati dolgo. Potem ko je zadel Žan Jezovšek, je namreč Salzburg že 18 sekund pozneje izenačil.

Gostje so tudi tokrat pokazali, da so zasluženo visoko na lestvici. Ko so domači po zadetkih Paola Francesca Pinellija in Jake Sodje v 27. minuti vodili s 3:1, se je zdelo, da bo nadaljevanje lažje. A so se mladi Salzburžani še enkrat vrnili, znižali še pred koncem druge tretjine, nato pa v 44. minuti izenačili na 3:3.

Toda tako kot so domači v prvi tretjini hitro zapravili vodstvo, so si ga v zadnji priborili. Le 21 sekund za tretjim goloma avstrijske ekipe je namreč za 4:3 zadel Blaž Tomaževič. Potem je izkušeni Andrej Hebar v 48. minuti povišal na 5:3, pa še enega preobrata gostje niso zmogli. Za piko na i in za končno visoko zmago pa je poskrbel še Gašper Glavič z goloma v 53. in 57. minuti.

V naslednjem krogu čaka v četrtek Jeseničane nova domača tekma, ko se bodo pomerili z Rittnom.